6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
26.06.2017, 09:35

10 najbardziej relaksujących hobby - do podjęcia od zaraz! Radzimy jak odprężyć się w produktywny sposób

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
8334
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Każdy miewa gorsze dni, jednak nie wszystkim łatwo przychodzi znalezienie sobie zajęcia, które pomoże im zapomnieć o słabym nastroju. Rozwijanie nowych pasji to doskonały sposób na produktywne wykorzystanie swojego czasu, ale też i recepta na odpoczynek od przytłaczającej codziennej rutyny. Przedstawiamy listę 25 relaksujących hobby, pomagających w skupieniu i wyciszeniu się na zakończenie stresującego dnia pracy.

1. Malarstwo i rysunek

To nic, że kilka pierwszych prac przypomni ci, że nigdy nie planowałeś zostać artystą. Każdy mistrz od czegoś zaczynał. Cichy szelest ołówka zostawiającego na papierze ciemne smugi bez wątpienia cię odpręży. Samo rysowanie i malowanie to jedno z tych hobby, które regularnie ćwiczone wyjątkowo szybko przyniesie imponujące rezultaty.

2. Origami

Zabawa w składanie papieru w miniaturowe rzeźby to nie tylko szansa na zaimponowanie znajomym na imprezach, ale też okazja do poznania nowych ludzi podzielających to wyjątkowe hobby. Origami niesie za sobą możliwość wyciszenia się jak za dotknięciem magicznej różdżki.

3. Muzykowanie

Spróbuj nucić, gwizdać, albo nawet wystukiwać coś długopisem. Słabość do muzyki nie bez powodu łączy wszystkich ludzi. Melodie i rytmy wpływają na nas silniej, niż jakakolwiek inna dziedzina sztuki. Chwyć za instrument i przekonaj się dlaczego.

4. Szycie z filcu

Czy te filcowe zwierzaki nie są najsłodsze na świecie? Przy powstawaniu filcowego ZOO nie potrzebna będzie nawet maszyna do szycia, a mięciutki rezultat twojej pracy zauroczy każdego. W sieci dostępne są tysiące wzorów różnych zabawek – czas zakasać rękawy!

5. Stolarstwo i obróbka drewna

Tworzenie własnych mebli i innych drewnianych, praktycznych przedmiotów codziennego użytku wcale nie wymaga ani wielu specjalnych narzędzi, ani żadnego magicznego „talentu”. Amatorskie stolarstwo to również swoiste ćwiczenie cierpliwości i skupienia.

6. Rozwiązywanie łamigłówek

Utrzymaj swój umysł w najwyższej formie poprzez rozwiązywanie łamigłówek. Czy to w ciszy, czy też przy akompaniamencie twojej ulubionej muzyki, skupiając się na logicznych zagadka łatwo zapomnisz o wszystkich zmartwieniach.

7. Haft krzyżykowy

Zestawy ułatwiające rozpoczęcie przygody z haftem krzyżykowym znajdziesz w każdym sklepie artystycznym. Zaplanujcie, co chcielibyście wyszyć, albo skorzystajcie z gotowej instrukcji. Wystarczy chwila pracy, a zamienicie kolorową włóczkę w jedyne w swoim rodzaju małe-wielkie dzieła sztuki.

8. Nauka języków obcych

Odkrywanie niezwykłych zasad rządzących obcym językiem to wyzwanie, które warto podjąć. Poznanie nowych, międzynarodowych form komunikacji i unikalnego dla nich słownictwa otwiera ponadto wiele nowych drzwi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

9. Ogrodnictwo

Nie potrzebujesz domu z ogrodem, żeby zadbać o rośliny. Przy odrobinie woli, parapet też może zamienić się w malutki ogród! Własnoręczne uprawianie owoców, warzyw i ziół to dla wielu źródło nieporównywalnej z niczym innym satysfakcji.

10. Fotografia

Jeśli masz telefon komórkowy, prawdopodobnie dysponujesz też możliwością tworzenia zdjęć. Nie musisz mieć w małym palcu obsługi Photoshopa, ani wybitnego oka do kadrów, żeby docenić przyjemność, jaką niesie za sobą utrwalenie aparatem ulotnej, wartościowej chwili, albo pięknego widoku.

Czy masz jakieś hobby?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 77

Tak - 65%

Nie - 35%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym