6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
06.06.2017, 07:33

Realistyczne lalki dziewczynek mają powstrzymać pedofilów od popełniania przestępstw seksualnych. Czy aby na pewno?

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
6608
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Japońska firma Trottla produkuje anatomicznie zgodne imitacje dziewcząt w wieku od pięciu do dwunastu lat.  Produkty przeznaczone są dla pedofilów , którzy chcą kontrolować swoje impulsy seksualne. W ocenie założyciela firmy Shina Takagi, lalki mogą być cennym narzędziem w walce z wykorzystywaniem seksualnym prawdziwych dzieci.

Lalki zostały zaprojektowane przez człowieka, który przyznał, że odczuwa pociąg seksualny do dzieci i chce pomóc innym kontrolować swoje pragnienia.

Takagi twierdzi, że lalki są narzędziem dla tych, którzy tak jak on, walczą z problemem atrakcyjności seksualnej wobec dzieci. "Powinniśmy przyjąć, że nie ma sposobu, aby zmienić czyjeś fetysze.” Dodaje na łamach the Atlantic. 

Według producenta, jego lalki ratują dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym

Jego klienci to głównie mężczyźni żyjących samotnie.

"Często otrzymuję listy od kupujących, w których dziękują mi pisząc: Dzięki lalce, mogę powstrzymać się od popełnienia przestępstwa."

"W Japonii panuje powszechne przekonanie, że lalki są jak lustra. Lalki pokazują prawdziwe Ja ich właścicieli", dodaje Takagi.

Michael Seto, psycholog i seksuolog z Uniwersytetu w Toronto, powiedział gazecie The Atlantic, że istnieją dwa różne rodzaje pedofilów: "Dla niektórych, dostęp do dziecięcych lalek może być bezpiecznym narzędziem wyładowania popędów seksualnych i istnieje prawdopodobieństwo, że nie będą szukać seksu z prawdziwymi dziećmi. Dla innych, użycie substytutów może pogorszyć ich samopoczucie i wywołać jeszcze większą frustrację."

"Nigdy nie pozwalam na bycie fotografowanym", mówi autor kontrowersyjnych lalek. "Nie chcę, aby traktowali mnie jako ich ojca."

Instytucja małżeństwa już nie działa", twierdzi Takagi. "Podczas gdy większość ludzi kupuje lalki w celach seksualnych, szybko zmieniają swoje podejście do nich. Zaczynają myć ich włosy, zmieniać im ubrania. Kobiety, które kupują lalki, chcą aby przypominały im o ich przeszłości. Wiele z nich zaczyna traktować lalki  jak ich córki."

W Japonii, gdzie króluje religia Shinto - lalki mają skomplikowany status. "W Shinto wszystko ma duszę. Nawet jeśli nie chcesz już lalki, nie można jej opuścić. Istnieje specjalna uroczystość, która odbywa się dla nich w sanktuarium. To jak uroczystości dla zmarłego. Ponieważ lalki mają ludzką postać, muszą być traktowane jak ludzie."

Firma Trottla została założona w 2005 roku i ma klientów na całym świecie.

Czy tego typu lalki powinny być zakazane?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 127

Tak - 45%

Nie - 55%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym