7 kwietnia 2020 (Wtorek)
Imieniny: Donata Krystian
C Baran
(21.03 - 19.04)
17.04.2018, 18:00

Przez tydzień jadł tylko „fast-foody”. Zaskoczony odkrył, że… STRACIŁ na wadze

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
3524
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Wielki fan restauracji McDonald’s, zainspirowany programem dokumentalnym „Super Size Me”, zdecydował się na podjęcie dietetycznego wyzwania, którego rezultaty zaskoczyły nawet jego samego.

Angielski YouTuber, Mike Jeavons, stracił na wadze po tym, jak przez tydzień nie jadł nic innego niż „fast-foody” przygotowane przez popularną sieć restauracji.

Łącznie, 33-letni Mike, skonsumował w tym okresie 21 oferowanych przez McDonald’s dań, za które zapłacił £99, czyli około 480 złotych. Mężczyzna starał się zróżnicować kupowane w restauracji posiłki, jednak decydując się przy tym tylko na te uchodzące za najbardziej niezdrowe dania, takie jak Quarter Pounder, jajka z bekonem oraz ciasteczka McMuffin.

Dla 33-latka podejmowanie dietetycznych wyzwań to żadna nowość. Mężczyzna sprawdził już jaki wpływ na jego organizm miała konsumpcja tylko i wyłącznie mrożonek, a kiedy indziej odżywiał się tylko dzięki daniom z puszki lub… papkom dla niemowląt.

„Zawsze myślę wprzód, co zrobię następne”, śmieje się Mike, z zawodu specjalista od mediów społecznościowych.

Mężczyzna uważa, że jak dotychczas najtrudniejszą z jego nietypowych diet była ta, której celem było zrzucenie ponad sześciu kilogramów w ciągu zaledwie tygodnia. Wówczas 33-latek odżywiał się tylko gotowanymi jajkami oraz grejpfrutami.

„Gdyby każdego dnia jeść 5000 kalorii, to wiadomo, że trochę by się przytyło i na pewno wpłynęłoby to też na samopoczucie”, przyznaje Mike, „Jednak chciałem stosować się do rekomendowanych przez dietetyków ilości kalorii, tłuszczów i soli, aby pod koniec eksperymentu czuć się dobrze ze sobą, a przy tym określić, czy to możliwe, aby stworzyć sobie zbilansowany jadłospis tylko z posiłków z McDonald’s”, dodaje 33-latek. 

28-letnia żona Mike’a, Grace, na początku towarzyszyła mu w eksperymencie, jednak po kilku dniach uznała, że „ma dość” tak dziwacznej diety.

„W tamtym tygodniu moje podejście do jedzenia było trudne do opisania”, podsumowuje 33-latek. „Trochę miałem już dość wciskania w siebie ciągle tego samego, ale z drugiej strony każdorazowo nie mogłem się doczekać, aż zatopię zęby w kolejnym burgerze”.

Zdecydowalibyście się na odżywianie się tylko "fast-foodami"?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 51

Tak - 39%

Nie - 61%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym