2 kwietnia 2020 (Czwartek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
27.05.2018, 18:00

Przerobił starą szopę… na luksusowy dom!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
3754
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Zastanawialiście się może kiedyś, czy nie byłoby fajnie zamieszkać w szopie? Prawdopodobnie nie. Cóż, być może ten przypadek skłoni was, żebyście jeszcze raz przemyśleli tę decyzje. Okazuje się, że nawet pozornie nieatrakcyjna zabudowa agrarna ma ogromny potencjał, a z czasem może zamienić się nawet w prawdziwie luksusową nieruchomość.

Deweloper i miłośnik architektury Rob Land-Caulk odnowił stary magazyn na ziarno w mieście Norfolk, zamieniając go w niewiarygodnie piękny i praktyczny dom.

Dzięki staraniom Roba, szopa zamieniła się w atrakcyjny budynek z czterema sypialniami, trzema przedpokojami, nowoczesną kuchnią, ogrzewaniem podłogowym i sporym balkonem, z którego podziwiać można malowniczą okolicę. Dodatkowo, w domu znalazło się miejsce na prywatną sale kinową. Otoczony jest także sporym ogrodem.

Zamiana zrujnowanego, drewnianego magazynu w luksusowy apartament trwała półtorej roku. Zainteresowani zakupem intrygującej nieruchomości mogą też rozważać pozyskanie własności do 17 akrów pobliskich terenów uprawnych.

Co ważne, wieś Great Ellingham, w której znajduje się szopa-dom, wcale nie jest najgorzej zlokalizowana. Łatwo stamtąd dojechać na autostradę A11, prowadzącą wprost do Cambridge i Londynu.

Cena, jaką agent zarządzający nietypową nieruchomością życzy sobie od potencjalnego nabywcy, to aż 975 tysięcy funtów, czyli około pięć milionów złotych. Tak więc, bez cienia wątpliwości, kierowana jest tylko do osób nie skarżących się na pustki w portfelu.

Nie oznacza to jednak, że historia starej szopy z Great Ellingham nie może posłużyć za inspirację wielu posiadaczom starych wiejskich nieruchomości, którzy nieświadomie siedzą na żyle złota.

Inwestycja w remont i zmianę statusu wiekowej stodoły byłaby doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy w spadku po rodzinie dostali starsze nieruchomości agrarne, niszczejące, zamiast zarabiać na siebie.

Wygląda na to, że taka „przebudowa” to również świetny pomysł dla znudzonych rutyną rolników, marzących o zmianie swojego stylu życia. Jak niewiele potrzeba, żeby stać się właścicielem wartego miliony luksusowego domu!

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym