13.07.2017, 14:20

12 najbardziej kreatywnych rozwiązań (nie)codziennych problemów!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
6988
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Czasem stając przed wyzwaniami, musimy improwizować. Wszakże tylko od nas zależy, jak z nich wybrniemy. Gdy życie stawia nas w niespodziewanej sytuacji, warto wysilić szare komórki i zabawić się w MacGyvera, znajdującego rozwiązania w najmniej spodziewanych miejscach.

Jasne, miło byłoby nie wyręczać się prowizorką, jednak nie zawsze mamy opcję zastosowania bardziej trwałego rozwiązania naszych problemów. Ale, hej, głupie pomysły, które działają, nie są głupie.

Angielska pogoda słynie ze swojej nieprzewidywalności… No, może jednak nie do końca – czasem pada tam trochę bardziej, a czasem trochę mniej. Posiadanie kabrioletu to na Wyspach zabawa dla ryzykantów, albo – posiadaczy parasolek.

Masz dość współpracowników podkradających kanapki z twojej torby ze śniadaniem? Umieść na niej wzór informujący, że to torba zawierająca ludzkie organy do przeszczepu. Zepsujesz firmowym złodziejom apetyt.

„Piąte koło u wozu”? A może by tak wykorzystać szwendającego się przy tobie i twojej drugiej połówce kumpla do pomocy przy zrobieniu idealnego selfie?

Małe dzieci łatwo zgubić z oczu. Głównie dlatego, ze względu na swoje drobne gabaryty raczej nieczęsto znajdują się na naszej linii wzroku, a raczej plączą się pod nogami. Na szczęście po przyczepieniu do malucha balonik z helem na pewno z łatwością wypatrzymy go w tłumie.

Wiele sklepów i lokali usługowych ma w swojej ofercie produkty przeznaczone tylko dla dzieci. A gdyby tak móc skorzystać z nich mimo wszystko…?

Zamówiony przed tygodniem stolik pod telewizor wciąż jeszcze nie przyjechał? Żaden problem, wystarczy wysoko rozwinięty skill improwizacji.

Nie potrzebujesz w sypialni telewizora, żeby oglądać ulubione seriale w łóżku. O – i w końcu znajdziesz zastosowanie dla tego głupiego selfie-sticka, którego kupiłeś bo był w promocji, a ani razu nie wyjąłeś go nawet z szafy.

Szef tego sklepu wpadł na pomysł, który ułatwi pracownikom znalezienie zgubionych kluczy. Karabińczyk, do którego je przypiął, jest tak duży, że raczej trudno go przegapić...

W tym brazylijskim mieście restauracjom nie wolno zastawiać chodników i ulic ogródkami. A co gdyby usadowić klientów na pace pick-upa?

Spacer po wyboistym chodniku w szpilkach? To możliwe, jeśli akurat pod ręką masz klapki!

Gdy zerwie ci się uchwyt od szafki, nie panikuj, a zamiast tego chwyć za korkociąg. Uwaga – to tymczasowe rozwiązanie trwale zniszczy szufladę, w którą się wkręcisz!

Do Nowojorskiego metra nie można już wprowadzać psów, chyba, że trzyma się je w torbie lub innego rodzaju transporterce. Oczywiście kreatywni właściciele czworonogów zakasali rękawy i z podniesionym czołem rozwiązali, na swój sposób, także i ten problem.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym