5 kwietnia 2020 (Niedziela)
C Baran
(21.03 - 19.04)
07.02.2018, 21:00

Brutalnie dusili niemowlę zakładając mu na głowę worek. Twierdzą, że to „metoda wychowawcza”. Czy trafią do więzienia?

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
2452
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Dwójce nastolatków grozi kara więzienia, po tym, jak wrzucili oni do internetu nagranie, na którym znęcają się nad niemowlęciem, bez skrupułów dusząc je z użyciem plastikowego worka.

Na filmie, który szybko rozprzestrzenił się w sieci, widać niemowlę z trudem chwytające powietrze, podczas gdy zakładany jest mu na głowę worek odcinający dostęp do tlenu.

Inne szokujące nagranie tych samych pochodzących z Melbourne „autorów” udokumentowało sytuację, w której maltretowane dziecko podtapiane jest ciągłym strumieniem wody wlewanym mu do ust. To wyjątkowo brutalna metoda tortur, stosowana przez służby specjalne, nazywana „waterboarding”. Napastnicy nie tylko celowo narażali malucha na utratę zdrowia, ale też na poważną traumę psychologiczną.

 

„Napastnicy zostali tymczasowo zwolnieni z aresztu. Są wolni, dopóki nie wszczęta zostanie w tej sprawie procedura sądowa”, ujawnili przedstawiciele służb policyjnych Melbourne.

W toku mrożącego krew w żyłach filmiku, znęcający się nad niemowlęciem nastolatkowie na głos upierają się, że wcale nie robią dziecku krzywdy, a ich poczynania to tylko metoda wychowawcza. „Uczymy je dyscypliny”, słychać głos ukrywających twarz agresorów, „Pilnujemy, żeby nie umarło, ale też nie oddychało”, mówią z wyrachowaniem.

Przeprowadzone przez australijską policję śledztwo zidentyfikowało sprawców jako 13-letniego chłopaka i 14-letnią dziewczynę, prawdopodobnie bliskich krewnych swojej bezbronnej ofiary. Według niektórych źródeł, mogą być oni nawet… rodzicami poszkodowanego niemowlęcia.

W innym wrzuconym na Snapchat filmiku, nastolatkowie bronili swoich „metod”, tłumacząc się ze swojego podejścia w budzący zgorszenie sposób: „Jeśli chcę uderzyć dziecko, to mam prawo je bić ile tylko zapragnę”.

„Po przeanalizowaniu opublikowanego w sieci nagrania, pojawiły się poważne podejrzenia o to, że życie dziecka jest zagrożone”, przyznaje przedstawiciel australijskiej policji, „Poszkodowane niemowlę udało się zlokalizować i zapewnić mu bezpieczeństwo”, dodaje.

Mamy nadzieję, zwyrodniałych nastolatków spotka odpowiednia kara.

Czy kary za znęcanie się nad dziećmi są zbyt niskie?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 86

Tak - 95%

Nie - 5%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym