10.07.2017, 08:21

Powiedz mi swój ulubiony kolor, a powiem Ci kim jesteś!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
8431
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

 Niemal każdy ma swój ulubiony kolor. Nawet jeśli myślimy, że jest inaczej, to zazwyczaj lubimy jakiś bardziej niż inne. Najpopularniejszym kolorem na świecie jest niebieski, który jest najczęstszym kolorem noszonym przez mężczyzn. Żółty natomiast jest najrzadziej preferowanym, tylko 5% ludzi uważa go za ulubiony. Mówi się też, że z wiekiem przestajemy lubić pomarańczowy. Poniżej przedstawiamy co ulubiony kolor może dla nas oznaczać, wiadomo że poniższe dane nie będą w stu procentach się zawsze zgadzały, ale często są prawdziwe.

Niebieski

Jesteś: spokojny i opanowany, potrafiący utrzymać swoje nerwy na wodzy.

Niebieski to kolor oceanu i często utożsamiany z głębokim spokojem, więc ludzie którzy go preferują często znajdują spokój w miejscach, w których inni by nie potrafili. Ludzie noszący ten kolor najczęściej dogadują się dobrze z innymi i są łatwi do polubienia.

Czerwony

Jesteś: odważny, namiętny i starający się wywrzeć wrażenie.

Badania pokazują, że ludzie obydwu płci często czują pociąg do osób w czerwonym bardziej niż innych kolorach. Nie jesteśmy jeszcze pewni dlaczego, ale tak już jest. Ludzie noszący czerwony najczęściej są ekstrawertykami i pewnymi siebie ludźmi.

Zielony

Jesteś: kładący dużą wagę i nacisk na dobra materialne i bezpieczeństwo.

Kochanie zielonego pewnie wielu kojarzy się z kochaniem natury, ale według psychologii ludzie którzy lubią ten kolor chcą po prostu czuć się bezpiecznie zarówno w swoim życiu finansowym jak i w związku. To jak postrzegają ich inni jest jednym z największych zmartwień dla nich. Ludzie lubiący zielony podobno bardzo często są też na dietach.

Pomarańczowy

Jesteś: przyjazny, łatwo się z Tobą dogadać i prawdopodobnie grałeś w sztukach teatralnych!

Ludzie lubiący ten kolor często chcą być w centrum uwagi, są odważni, ale też szaleni. Są przyjaźni i lubiani przez ludzi, ale czasem są wręcz zbyt nachalni swoim byciem pępkiem świata. Ludzie lubiący pomarańczowy najczęściej nie wychodzą za mąż/żenią się.

Fioletowy

Jesteś: zdecydowanie wyjątkowy, ale… trochę dziwny!

Ludzie którzy bardzo lubią ten kolor są zazwyczaj hipisowskimi lekkoduchami i podchodzą do świata z ideałami, których nie odwzajemnia reszta społeczeństwa. Wolą widzieć to, co podpowiada im wyobraźnia niż rzeczywistość. Nie są łatwo zrozumiani przez innych ludzi i często interesują się takimi dziedzinami jak Tarot i wróżby.

Szary

Jesteś: przerażony angażowaniem się.

Gdzieś pomiędzy białym i czarnym, kolor szary jest dosyć pozbawiony emocji, nudny, odłączony od świata i niezdecydowany. Ludzie którzy są fanami tego koloru często żyją w niepewności i nie potrafią się utrzymać jednej idei na zbyt długo. Ciągle coś zmieniają poszukując prawdziwości.

Różowy

Jesteś: trochę naiwny, odosobniony i bardzo wrażliwy, często wręcz nadwrażliwy.

Ludzie faworyzujący ten kolor często tak mają, ponieważ chcą uciec od prawdziwego, trudnego życia. Są dosyć dziecinni w sposobie zwracania się do ludzi i nie uświadamiają sobie w jakiej są sytuacji. Powinni już wydorośleć, ale o tym… zapomnieli.

Czarny

Jesteś: trochę humorzasty, trochę wyrafinowany…

Ci, kochający czarny, często są bardzo skomplikowani do zrozumienia. Są realistami z głębokimi potrzebami posiadania kontroli nad wszystkim. Ich realizm często objawia się pesymizmem i niestabilnością nastrojów, co sprawia że wydają się bardziej wyrafinowani niż tak naprawdę są.

Biały

Jesteś: niewinny, a przynajmniej tak Ci się wydaje.

Biały wydaje się być kolorem niewinności i czystości oraz ludzi, którzy chcą sprawiać wrażenie lepszych niż są tak naprawdę. Ludzie lubiący ten kolor często są bardzo skrupulatni, a wręcz pedantyczni jeśli chodzi o załatwianie ich spraw.

Brązowy

Jesteś: prosty w obsłudze i bardzo wygodnicki.

Fani brązowego nie potrzebują niczego ekstra, niczego wykraczającego poza użyteczność. Lubią rzeczy takimi, jakimi są bez komplikowania sobie życia. Można na nich polegać, lubią oszczędność, są szczerzy i nie chcą nikomu psuć życia, kiedy nie ma takiej potrzeby.

Żółty

Jesteś: wesołym idealistą, często niedocenianym.

Ludzie lubiący żółty to rzadkość. Wymaga to optymizmu, którego ludzie powyżej 10 roku życia zazwyczaj nie mają. Ludzie często uważają, że idealizm i sposób postrzegania świata tych osób jest udawany, ale to tylko czysta zazdrość...

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym