9 kwietnia 2020 (Czwartek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
14.08.2014, 00:10

Potworne zdjęcia ludzi zniszczonych przez narkotyki. Niesamowite, co mogą zrobić z ludzkim ciałem!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
35485
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
Młodzi ludzie, którzy z dnia na dzień zniszczyli całe swoje życie. A to wszystko przez zasmakowanie jednej nielegalnej rzeczy, chęć "przejścia do innego wymiaru". Może była to ucieczka od problemów, a może zwyczajnie rozrywka. Gdy przyjaciele bawili się na imprezie przy alkoholu - oni chcieli czegoś więcej. Ta decyzja na zawsze zmieniła ich życie. Teraz, zamiast rozwijać skrzydła w wymarzonym zawodzie, realizować marzenia, zmieniać świat, oni myślą tylko o jednym... o narkotykach. Ludzie zniszczeni przez narkotyki staczają się w bardzo szybkim tempie. Kobieta, mając 30 lat, wygląda na 60-letnią babcię, a 35-letni mężczyzna przypomina więźnia obozu koncentracyjnego. Aby artykuł bardziej przemawiał do twojej wyobraźni, pod każdym zdjęciem umieściłam ciekawostki dotyczące narkotyków. Chciałeś kiedyś spróbować? Najpierw zobacz poniższe zdjęcia. Naprawdę nie warto sięgać po te używki.

Od kokainy odpada w końcu nos

Jak głosi jedna z miejskich legend, intensywne używanie kokainy może doprowadzić do sytuacji, w której odpadnie ci nos! Podobno pod prysznicem zostawiło już swoje nosy wiele gwiazd. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, jest możliwe. Jak? Narkotyki powodują martwicę tkanki przegrody nosowej, a potem robią się z tego dziury w chrząstce. Oczywiście jest to skutek wieloletniego wciągania „śniegu”.

Mężczyźni częściej biorą narkotyki

Owszem, i to znacznie częściej niż kobiety. Według danych Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, prawie trzy razy więcej facetów paliło jointy, pięć razy więcej spróbowało LSD, trzy razy więcej kokainę. Być może dlatego, że kobiety gorzej znoszą uzależnienie i silniej doświadczają jego skutków w sferze psychiki, zdrowia, a także w relacjach społecznych, np. w pracy.

Joint jest zdrowszy niż papieros

Jak wynika z badań, marihuana jest najpopularniejszym w Polsce narkotykiem – sięgnęło po nią już 4 miliony Polaków. Od gimnazjalistów, przez policjantów i prawników, aż po profesorów uniwersytetów. Wielu z nich posługuje się przy tym argumentem, że joint jest zdrowszy niż papierosy. To nieprawda. Wypalenie jednego jointa równa się wypaleniu dwóch i pół papierosa z tytoniu. Badanie wykazało, że po wypaleniu jednego jointa, drugi ma tak niekorzystny wpływ na drogi oddechowe, jak pięć papierosów.

Narkotyk z maku polnego

Istnieje mit, że z powszechnie występującego w Polsce maku polnego można uzyskać narkotyk. Nie jest to prawdą. Zawartość morfiny w maku polnym jest znikoma. Opium uzyskuje się z maku lekarskiego, który nie występuje w stanie dzikim, a jego uprawa jest ściśle kontrolowana.

Amerykańsko – angielska legenda

Znana miejska legenda mówi, że każdy banknot w USA i Wielkiej Brytanii nosi „ślady” pewnego narkotyku – kokainy. Banknoty używane są (po zrolowaniu) jako słomka do wciągania proszku do nosa. W ten sposób przyjmowana jest kokaina, jako jeden z podanych narkotyków. Niesamowite jest to, że legenda do końca nie jest zmyślona - badania potwierdzają w dużym stopniu jej prawdziwość.

Narkotyki z maku lekarskiego

Uprawa maku lekarskiego jest ściśle kontrolowana. Nie ma się co dziwić. Z tych rośliny można wytworzyć aż trzy rodzaje używek: opium, heroinę i morfinę. Bezpośrednio po wysuszeniu soku makowego uzyskuje się opium, które zawiera do ok 30% czystej morfiny. Heroina to pochodna morfiny, którą uzyskuje się poprzez acetylowanie.

Kokaina powiększa źrenice

Rozszerzone źrenice to typowy efekt działania stymulantów, takich jak kokaina i amfetamina. Heroina i morfina są to depresanty – działają zupełnie odwrotnie, a więc zwężają źrenice i wprowadzają w stan euforycznego uspokojenia.

Rozpowszechnienie heroiny

Heroinę rozpowszechnił na świecie koncern farmaceutyczny Bayer. W latach 1898-1913 heroina stanowiła jeden z głównych produktów firmy. Po jej wycofaniu, kolejnym hitem sprzedażowym okazała się aspiryna.
Czytaj więcej
Udostępnij znajomym