21.09.2017, 12:00

Potwór w kibelku, drzewo w brzuchu - bałeś się tego będąc dzieckiem?

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
1579
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Życie dziecka to nie tylko zabawki, beztroska i bezpieczeństwo w objęciach mamy. To także mnóstwo zagrożeń, niebezpieczeństw, które czyhają za każdym rogiem i wywołują dreszcze. A ty bałeś się którejś z tych rzeczy? A może coś innego przerażało cię najbardziej na świecie?

1. Mama zostawi nas na placu zabaw

Pamiętacie tą zabawę w najlepsze przerwaną przez mamę, która krzyczy „Wracamy do domu”? Chyba każdemu z nas ciężko było pożegnać się z kolegami i ostatni raz zjechać ze zjeżdżalni, ale słysząc „Ja wracam, zostajesz tu sam?” pot spływał nam po karku i czym prędzej biegliśmy do mamy. 

2. Potwór w kibelku

Historie o potworach mieszkających w kolanku, które trzeba nakarmić kupką służyły zachęceniu nas do korzystania z toalety jak dorośli. Tylko czy nasi rodzice wiedzieli, że my baliśmy się, że potwór zje nas zamiast kupki, zostaniemy porwani, albo wpadniemy do dziury, a potwór nas uwięzi?

3. Potwór pod łóżkiem

Klasyka – kto nigdy nie został złapany za kostkę albo czyja kołdra nigdy nie została pociągnięta przez potwora spod łóżka? I ten strach przed postawieniem stopy na podłodze… brrr

4. Złodziej

A co jak złodziej przyjdzie, kiedy zasnę? Co to za trzask? Ktoś otwiera drzwi! Czy to był dźwięk zbitego szkła i włamywacz wchodzi przez okno?! Mamooooo, złodziej!

5. Rodzice bardziej kochają nasze rodzeństwo

Największa zmora starszych braci i sióstr. No bo skoro mama ciągle siedzi z młodszym rodzeństwem, to chyba mnie już nie kocha, tak jak kiedyś? No i skoro mama tak zachwyca się rysunkiem siostry, to ją kocha bardziej? Strach jeszcze bardziej podsycały słowa idące z ust rodzeństwa „Jesteś adoptowany! Mama kocha mnie bardziej!”

6. Połknięta pestka

Strach przed drzewem w brzuchu albo fasolą wyrastającą z nosa... brzmi znajomo? W końcu skąd mogliśmy wiedzieć, co się stanie z połkniętą pestką czereśni albo fasolką wsadzoną do nosa?

7. Klauny

Strach przed klaunami wynika z faktu, że dzieci przerażają zniekształcone twarze i maski uniemożliwiające rozpoznanie osoby, która się za nimi kryje. Zdarza się, że lęk nie mija z wiekiem i zamienia się w chorobę – koulrofobię.

8. Ciemność

Zdarzało Ci się widzieć w ciemności mężczyznę z siekierą, wielkiego potwora albo wilka, które rano okazywały się być drzewem, fotelem czy swetrem rozwieszonym na oparciu krzesła? Spokojnie, większość z nas nie mogła przez to zmrużyć oka i błagała mamę o zostawienie zapalonego światła.

9. Złe oceny i uwagi w dzienniczku

Strach przed powrotem do domu po kiepskim sprawdzianie. Rozpacz w oczach, kiedy pani wpisywała w dzienniczku „Jaś używa brzydkich słów” po tym, jak zostaliśmy przyłapani na powiedzeniu siarczystego „kurde”. No i najgorsze: wywiadówka i modlenie się, żeby mama nie usłyszała naszej oceny za zachowanie… dobrze mieć to już za sobą!

10. Lekarze i dentyści

Strzykawki, zimny stetoskop, drewniana szpatułka w buzi… i borowanie u dentysty. To wszystko było tak okropne, że nic dziwnego, że mnóstwo dorosłych wciąż dostaje gorączki na samą myśl o białym fartuchu!

Dalej boisz się dentysty?

Tak, borowanie to najgorszy koszmar!
Nie, to nic strasznego...

Liczba głosujących: 27

Tak, borowanie to najgorszy koszmar! - 48%

Nie, to nic strasznego... - 52%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym