29 marca 2020 (Niedziela)
Imieniny: Cyryl, Józef Zenon
C Baran
(21.03 - 19.04)
19.07.2017, 17:25

5 trików, dzięki którym zostaniesz mistrzem taniego podróżowania!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
4279
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Powszechne jest przekonanie, że podróże są drogie. Jednak wystarczy znać kilka prostych sposobów, by móc podróżować po całym świecie i nie wydawać bajońskich sum. Korzystając z naszych podpowiedzi, będziecie mogli stać się mistrzami taniego podróżowania. 

Autostop

Jednym z większych kosztów, jakie musi ponieść każdy podróżnik, jest ten związany z transportem. Niestety bilety, czy to autobusowe, czy kolejowe lub samolotowe bywają sporym wydatkiem. Jednak można tę kwestię ominąć, korzystając z popularnej formy podróżowania, jaką jest autostop. W większości państw na świecie autostop jest dość znany i kierowcy mniej lub bardziej chętnie zabierają ze sobą podróżników. Organizowane są nawet zawody dla autostopowiczów. W Polsce jest to impreza zwana AutoStop Race, która odbywa się w okolicach majówki. Zawodnicy ścigają się, kto pierwszy dotrze do wyznaczonej przez organizatorów mety, korzystając tylko i wyłącznie z autostopu. Przy okazji zwiedzają i poznają Europę, nie wydając zbyt wielkich kwot (lub nie wydając praktycznie wcale). 

Czatowanie na promocje

Kolejnym sposobem zaoszczędzenia na transporcie jest czatowanie na promocje biletów lotniczych, autokarowych czy kolejowych. Ta metoda ma jednak sporą wadę - trzeba planować podróż z dużym wyprzedzeniem, gdyż bilety zazwyczaj mają najkorzystaniejszą cenę, gdy kupuje się je kilka miesięcy wcześniej. Warto śledzić polskie i zagraniczne portale, które regularnie podrzucają swoim czytelnikom aktualne promocje. 

Couchsurfing

Innym dużym kosztem, jaki trzeba ponieść w podróży, jest ten związany z noclegami. Doskonałym pomysłem jest korzystanie z popularnego serwisu, jakim jest couchsurfing. Zrzesza on osoby, które za darmo oferują nocleg pod swoim dachem. Jest to nie tylko świetna okazja do zaoszczędzenia w podróży, ale także zawarcia nowych znajomości, poznania danego miasta czy regionu z perspektywy lokalnych mieszkańców oraz dobrej zabawy i podszkolenia języka.

Noclegi na dziko

Innym pomysłem na zaoszczędzenie jest nocowanie na dziko. Wystarczy namiot, hamak lub po prostu rozgwieżdżone niebo oraz trochę odwagi, by móc cieszyć się darmowymi noclegami i bliskością przyrody. 

Wolontariat podróżniczy

Sposobem na tanie podróżowanie jest też wolontariat podróżniczy. W jego trakcie podrożnicy jako wolontariusze zatrudniają się np. w hostelach, w zamian otrzymując dach nad głową oraz wyżywienie, a także możliwość zwiedzania w czasie wolnym. 

Lubisz podróżować?

Uwielbiam
Wolę inne rozrywki

Liczba głosujących: 15

Uwielbiam - 100%

Wolę inne rozrywki - 0%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym