6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
14.11.2017, 16:19

Podczas lotu, silnik samolotu stanął w płomieniach. Jak zareagowali pasażerowie i załoga?

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
6251
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Dawna stewardessa ujawniła szczegóły przerażająco lotu, który na zawsze zmienił jej życie (niestety na gorsze...), skazując ją nie tylko na zmianę kariery zawodowej, ale też życie z zespołem stresu pourazowego - "PTSD".

29-letnia Lucy Sargeant była „przekonana, że to już koniec”, gdy należący do sieci lotniczej British Airlines samolot stanął w płomieniach na trasie z brytyjskiego miasta Hearthrow do Oslo. Do incydentu doszło w maju 2013 roku.

Kobieta ujawniła, że gdy z obu silników samolotu niespodziewanie odpadła osłona turbin silników, wśród pasażerów wybuchła panika. Wtem "wehikuł" zajął się ogniem. Gdy pojazd zaczął opadać w szaleńczy sposób, wszyscy obecni na pokładzie byli pewni, że zginą w katastrofie, która niedługo trafi na pierwsze strony gazet.

Niedopatrzenie techników sprawiło, że z samolotu zaczęło wyciekać paliwo. Lotnisko natychmiast kazało pilotom rozpoczęcie procedury awaryjnego lądowania. Na szczęście wszystkich 75 pasażerów oraz członków załogi pojazdu udało się bezpiecznie ewakuować.

Tak bliskie spotkanie ze śmiercią odcisnęło trwałe piętno na psychice Lucy i skłoniło ją nawet do pozwania swojego dawnego pracodawcy – linii lotniczych – do sądu, gdzie kobieta walczy o odszkodowanie za nieustanny stres i ataki paniki, z którymi musi żyć od czasu wypadku.

Przedstawiciel sądowy 29-latki, Nicholas Yell, przypomina, że zdarzenie z 2013 roku łatwo mogło zamienić się w ogromną tragedię: „To, że udało się uratować wszystkich pasażerów, to łut szczęścia. Jak donosi kontrola lotu, samolotowi udało się lądować w ostatniej chwili przed katastrofą”.

Po tym, jak płonący samolot dotknął powierzchni ziemi, pasażerowie oraz załoga pojazdu natychmiastowo opuścili jego pokład za pomocą awaryjnych rękawów.

Lucy Sargeant nie ukrywa, że makabryczne przejścia pozostawiły ją „cierpiącą na bezsenność i z powodu silnego stresu, stały się źródłem koszmarów oraz lęku przed lataniem”.

„Już nigdy nie będę tą samą osobą, którą byłam przed wypadkiem z 2013 roku”, przyznaje dawna stewardessa.

Czy boisz się latać samolotami?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 41

Tak - 37%

Nie - 63%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym