12.09.2017, 10:18

Pobiła 8-miesięczne dziecko, a sąd przymknął na to oko...

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
11271
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Matka ośmiomiesięcznej dziewczynki, która pobiła swoje dziecko przy pomocy narzędzi kuchennych, z sądu wyszła zadowolona. Sąd bowiem potraktował całą sytuację tak niespotykanie, że kobieta praktycznie wyszła z tej całej tragicznej sytuacji bez kary.

Kobieta po rozprawie nie miała być czym przerażona, poza negatywną opinią w mediach. Sędzia uznał, że obrażenia dziecka nie są niczym wielkim i że same się zagoją. Kara za pobicie dziecka przypomnijmy, to aż do 13 lat pozbawienia wolności. Ten sąd zadecydował jednak, że 500 dolarów grzywny i dwuletni nadzór kuratora będzie dostatecznym wyrokiem.

Laurien Norman, matka dziecka

Cała sytuacja miała miejsce w październiku zeszłego roku, kiedy policja została poinformowana, że ktoś planuje wyrzucić małą dziewczynkę przez balkon. Kiedy tam przyjechali, znaleźli dziecko z licznymi siniakami, zabrano je od razu do szpitala. Lekarz pediatra potwierdził, że mała Evie doznała przynajmniej ośmiu uderzeń. Matka na początku próbowała przekonać wszystkich, że te siniaki to skutek zabawy na placu zabaw.

Sędzia wygłaszając wyrok mówił, że żadna przemoc wobec dziecka nie jest akceptowalna, tym bardziej wobec tak młodego i bezbronnego, ale to jak mało poważny i jak krótki był tego czas w tym wypadku zmienia cały jego tok myślenia. Ponadto po konsultacji z pediatrą, który też zapewnił, że nie ma żadnych poważnych uszkodzeń kości lub innych kontuzji wewnętrznych, uznał że tak łagodny wyrok, jaki wydał, będzie odpowiedni.

Shane McMahon - ojciec

Ojciec dziewczynki, Shane McMahon, nie wierzy w to, co się stało w sądzie. „Jestem zniesmaczony i naprawdę bez słów. Gdzie jest sprawiedliwość dla Evie?" Okazuje się więc, że matka dziecka nie zazna nawet dnia za kratkami. Będzie tylko zmuszona uczęszczać na spotkania z psychologami i terapię, nie będzie też nigdy miała zgody na broń palną. Jednak czy taki wyrok wystarczy, aby sytuacja się nie powtórzyła?

Czy kara jest wystarczająca?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 183

Tak - 2%

Nie - 98%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym