29 marca 2020 (Niedziela)
Imieniny: Cyryl, Józef Zenon
C Baran
(21.03 - 19.04)
21.09.2017, 10:56

Pies uratował dwójkę dzieci przed śmiertelnym niebezpieczeństwem!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
5554
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Pies jest przecież nie tylko zwierzakiem, ale także przyjacielem, a nawet członkiem rodziny. Zrobi dla nas tyle samo, co my zrobilibyśmy dla niego. W tej historii, to właśnie zwierzę, a nie człowiek, okazuje się być prawdziwym bohaterem, który bezinteresownie walczył w obronie innych.

Melissa Butt z południowo-zachodniej Florydy zawsze wiedziała, że jej wnuczęta będą bezpieczne, kiedy jest wokół nich ich pitbul – Slayer. Nie mogła jednak podejrzewać, że kiedykolwiek to bezpieczeństwo będzie poddane testowi. Czteroletni Zayden i półtorej-letnia Mallory bawiły się za domem ze swoimi psami – Slayerem i Paco, kiedy jeden z nich zaczął agresywnie szczekać na coś w wysokiej trawie. Okazało się, że był to jadowity wąż!

Dzieci od razu po zaistniałej sytuacji zostały zabrane do domu, a psy stały na straży przed wężem, który zaatakował. Obydwa z nich zostały niebezpiecznie pogryzione. Melissa mówi, że Slayerowi jednak udało się złapać węża do pyska i zabić go. Kobieta jak najszybciej zabrała obydwa psy do weterynarza, ale sytuacja pitbula nie wyglądała dobrze. Jego pysk spuchnął, a oddech był bardzo płytki. Zostali od razu przesłani na weterynaryjny wydział ratunkowy, który znajdował się kolejne czterdzieści minut drogi samochodem od ich aktualnego miejsca pobytu.

Melissa, spiesząc się jak tylko mogła, dotarła do kliniki na czas, a psy od razu dostały zastrzyki i lekarstwa na rany. Paco mógł po jednej spędzonej tam nocy wrócić do domu, ale Slayer był niestety w poważniejszym stanie i przez długi czas musiał przyjmować leki i nadal nie wiadomo, czy jego pysk wróci do normalnego wyglądu. Rachunek za pomoc zwierzakom był bardzo wysoki, więc kobieta zgłosiła się do organizacji pomagającej pieniężnie rodzicom przy specyficznych wydatkach. Nikt nie mógł przestać dziękować psiakom za prawdopodobne uratowanie życia dwójki dzieci. „Nic nie mogę powiedzieć, żeby wyrazić jak wdzięczna im jestem. Jak dziękuje się komuś, kto uratował życie tych, których kochamy?”.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym