6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
31.07.2017, 19:04

Pędząca na rowerze polska zakonnica podbiła serca internautów. Zobacz dlaczego! [WIDEO]

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
5366
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

To nagranie, przedstawiające polską zakonnicę pędzącą ze wszystkich sił na rowerze, nie bez powodu tak szybko stało się hitem sieci społecznościowych na całym świecie.

Przyciśnięta do kierownicy, pełna determinacji pasjonatka dwóch kółek sunie z zawrotną prędkością wzdłuż drogi szybkiego ruchu w północnych Włoszech. Habit, sandały, wiklinowy koszyk i targana wiatrem polska flaga. To widok, który zaskoczyłby każdego kierowcę.

Jak podaje lokalna gazeta El Correo Gallego, zakonnica na rowerze kończyła w ten sposób ostatni odcinek trasy pielgrzymki – tak zwanej „drogi św. Jakuba”, kończącej się w katedrze Santiago de Compostela. Podróż zakonnicy zaczęła się aż cztery lata temu!

Zmotoryzowani świadkowie tego niezwykłego widoku czym prędzej chwycili po kamerę, a następnie podzielili się uchwyconym nagraniem na YouTube. Opatrzony komentarzem podróżnych filmik podbił serca internautów z całego świata.

„Stary, czy to zakonnica? Tak, tak, to zakonnica! Zakonnica, która daje z siebie wszystko!”, słychać niedowierzającego pasażera samochodu. „Wyprzedźmy ją, wyprzedźmy Siostrę Rowerówną!”, śmieje się inny podróżny.

O prędkości, z jaką polska siostra zyskała internetową sławę, świadczy chociażby fakt, że została swoistą celebrytką jeszcze zanim nawet ukończyła swoją trasę!

„Paparazzi” przyłapali nową gwiazdę internetu podczas jej postoju w pobliżu autostrady A-8, w mieście Castro Urdiales. Wówczas okazało się, że zakonnica wcale nie zamierza przebyć ostatniego fragmentu rowerowej pielgrzymki sama, a towarzyszyć jej będzie przy tym koleżanka.

Gazeta La Voz de Galicia skontaktowała się z polską siostrą zakonną, dzięki czemu udało się ustalić, że rozpoczęła swoją pielgrzymkę cztery lata temu. Podczas podzielonej na wiele etapów trasy, zakonnica przejechała przez prawie całą Europę!

Według dostępnych informacji dotyczących hiszpańskiej turystyki sakralnej, w poprzednim miesiącu tę samą trasę - „drogę św. Jakuba” - przebyło na rowerze już 3629 osób. 

Czy sportowe pielgrzymki to dobry sposób na spędzenie czasu?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 40

Tak - 90%

Nie - 10%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym