4 kwietnia 2020 (Sobota)
Imieniny: Ambroży, Izydor Mira
C Baran
(21.03 - 19.04)
19.03.2018, 18:00

Oto ostatni projekt Stephena Hawkinga: Sonda, która pozwoli nam UNIKNĄĆ KOŃCA ŚWIATA!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
3264
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Zaledwie dwa tygodnie przed śmiercią wybitny naukowiec Stephen Hawking opublikował opracowanie naukowe ujawniające nową metodę na wykrycie równoległych wszechświatów. Teoria ta ma dać ludzkości szansę na uniknięcie ostatecznej zagłady.

Opracowanie omawia sposób wykonywania pomiarów we wszechświatach równoległych za pomocą specjalnego detektora zamontowanego na sondzie kosmicznej.

Według wielu znawców tematu, ostatni projekt Hawkinga może w przyszłości okazać się najważniejszym w jego karierze. Zdaniem niektórych fizyków, przedstawione w nowym opracowaniu teorie zagwarantowałyby zmarłemu niedawno naukowcowi zdobycie nagrody Nobla - ostatniego odznaczenia, którego nie otrzymał za życia za swoje badania.

W badaniu z 1983 roku, które przyniosło mu ogromną sławę, Stephen Hawking we współpracy z Jamesem Hartle wyjaśnili mechanizm wielkiego wybuchu, procesu, który według ich obliczeń poza „stworzeniem” naszego świata był odpowiedzialny za powstanie nieskończonej ilości innych, alternatywnych rzeczywistości.

Według aktualnych ustaleń fizyków, niezależnie od tego jak długo ludzkość uciekać będzie z planety na planetę, wciąż nie uda nam się uniknąć ostatecznego losu wszechświata. Z czasem zgaśnie każda gwiazda, a kosmos osiągnie stan idealnej równowagi, zamieniając się nieodwracalnie w bezkresną pustkę.

Nowa teoria Stephena Hawkinga ma pomóc nam w uniknięciu tego scenariusza, oznaczającego koniec wszelkiego życia we wszechświecie. Tylko poprzez "skok" do innego uniwersum uratujemy się przed zagładą znanego nam kosmosu.

Carlos Frenk, znany profesor kosmologii, przyznał, że perspektywa badania równoległych wszechświatów do niedawna wydawała się niemożliwa. Ostatnie odkrycie Hawkinga może to jednak zmienić.

„Intrygującym postulatem w opracowaniu Hawkinga jest ten o śladach, jakie alternatywne rzeczywistości mogą pozostawić po sobie w promieniowaniu kosmicznym, a także zaproponowana przez niego metoda badania tych śladów z użyciem specjalnego detektora zamontowanego na sondzie kosmicznej”, mówi naukowiec.

Profesor Frenk twierdzi, że - bez cienia wątpliwości - możliwość jednoznacznego potwierdzenia ich istnienia oraz ustalenia cech charakteryzujących równoległe wszechświaty oznaczałyby największy przełom nie tylko w świecie fizyki, ale też całej historii ludzkości.

Czy wierzycie, że ludzkości uda się przetrwać "koniec wszechświata"?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 66

Tak - 47%

Nie - 53%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym