5 kwietnia 2020 (Niedziela)
C Baran
(21.03 - 19.04)
23.06.2017, 09:42

Opuścił ich ojciec. Zasmucony 9-latek postanowił wręczyć prezent innej osobie... Ta historia poruszyła internet

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
9084
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Kilka miesięcy temu ojciec trójki braci Lanphere wycofał się z ich życia, pozostawiając rodzeństwo jedynie pod opieką ich mamy, Heather. Te okoliczności postawiły w trudnej sytuacji zwłaszcza najmłodszego z braci, zaledwie 9-letniego Jacksona. Chłopiec wciąż głęboko przeżywał rodzinny dramat, gdy nadszedł dzień ojca – pierwszy aż tak gorzki w jego młodym życiu.  

Radosne świętowanie rówieśników chłopca nie zwiastowało okazji na załagodzenie tęsknoty targającej Jacksonem. Mimo to 9-latek nie pozwolił, żeby okoliczności złamały jego ducha, wykazując zrozumienie wobec swojego położenia w niespodziewanie inspirujący sposób. Ta historia poruszyła internet.

Od czasu zniknięcia ich ojca, rodzeństwu zastępuje go najstarszy z braci, Ethan Lanphere, student uniwersytetu w Cornell. Trochę ciężko wszystkim się zajmować”, przyznaje dzielny chłopak. Mama rodzeństwa, Heather Lanphere, nie ukrywa, że długie godziny, jakie spędza w pracy jako położna, często zmuszają jej synów do zajmowania się samymi sobą.

Zawsze dobrze im szło, kiedy mieli opiekować się sobą nawzajem”, mówi dumna kobieta. Tegorocznego Dnia Ojca, Heather próbowała jednak przygotować 9-letniego Jacksona, do tego, że obchody tego wyjątkowego dla wielu jego kolegów dnia, mogą być dla chłopca trudnym doświadczeniem.

Mama Jacksona wiedziała, że w szkole zapewne zorganizowane zostaną z tej okazji specjalne zajęcia, więc zapewniła syna, że nie musi brać w nich udziału, jeśli nie będzie czuł się z tym komfortowo

Bardzo denerwowałam się na myśl o zbliżającym się Dniu Ojca”, ujawniła Heather. Jednak Jackson pokazał mamie, że jej obawy były niesłuszne, a on sam doskonale odnalazł się w ich nowej sytuacji rodzinnej oraz wykazał jej pełne zrozumienie. 9-latek chętnie wziął udział w szkolnych zajęciach i przygotował laurkę, jednak skierował ją do swojego starszego brata, Ethana, który przejął w jego życiu rolę brakującego rodzica.

„Ethanie, polegam na tobie. To dzięki twojemu wpływowi jestem dobrym człowiekiem. Kocham cię. Jackson” - tak brzmiała treść wzruszającego liściku

Po przeczytaniu jedynej w swoim rodzaju laurki, starszy brat Jacksona poczuł się tak dumny, że zdecydował się podzielić poruszającą historią swojej rodziny w sieci, za pośrednictwem Twittera. Jego post szybko zyskał ogromną popularność, stając się nową sensacją internetu i źródłem wielu wzruszeń dla wszystkich tych, którzy na niego natrafili.

„To zdarzenie pokazało mi, że to, jak patrzysz na życie, zależy tylko od ciebie”, Heather, mama chłopców cieszy się z optymizmu, jakim cechuje się 9-letni Jackson

Sam Ethan, adresat niezwykłego listu, docenia reakcję internautów a także przesyłane przez nich słowa wsparcia, jednak – jak twierdzi – znacznie większą wartość ma dla niego dojrzała i niespotykana postawa pokazana w tej sytuacji przez jego młodsze rodzeństwo. Los nie był dla nas i dla Jacksona łaskawy, ale wiem, że dzięki temu dorósł do pewnych spraw, nawet jeśli ma tylko dziewięć lat”, mówi Ethan, „Zmądrzał w ostatnim czasie. Jestem z niego bardzo dumny”, dodaje.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym