31 marca 2020 (Wtorek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
07.06.2017, 19:01

Ojciec dzieli się zdjęciami umierającej 4-letniej córki, pokazując prawdziwe oblicze raka

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
138821
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Andy Whelan jest z zawodu elektrykiem. Mieszka w Oswaldtwistle (Wielka Brytania),  a jego czteroletniej córeczce zostało zaledwie kilka tygodni życia. Jego pasją jest fotografia i postanowił wykorzystać swój talent w szczytnym celu.  "Dla fotografa ważne jest, aby uchwycić prawdę i realność sytuacji”, pisze Andy na swoim profilu na Facebooku. 

"To jest najtrudniejsza fotografia, jaką kiedykolwiek wykonałem, na której jest moja własna czteroletnia córka.”

"To jest prawdziwe oblicze raka:  moja córeczka ma naczynia krwionośne wystające spod jej skóry, samotna łza spływa po policzku, jej ciało jest usztywnione, a jej twarz wykrzywiła się z bólu."

Tuż przed tym, gdy miała zostać wypisana do domu po 10-tygodniowym pobycie w szpitalu, lekarze zdecydowali się zbadać ją jeszcze raz.

Podczas badania ustalono, że wokół jej wątroby zrobiła się narośl.  Po zaleceniu pełnego skanowania następnego dnia, lekarze przekazali rodzicom straszną wiadomość:  dziewczynka ma raka.

Jessica rozpoczęła chemioterapię wcześniej, jeszcze przed przejściem na leczenie kliniczne - ale w czasie trzymiesięcznych kontroli, lekarze stwierdzili, że guz ma cały czas dokładnie taki sam rozmiar i nie kurczy się - jak planowano. 

U Jessiki wykryto czwartą fazę neuroblastomy, chociaż początkowo lekarze błędnie zdiagnozowali jej chorobę - jako zakażenie kości

Neuroblastoma to nowotwór występujący tylko u dzieci i często jego objawy mogą przypominać symptomy innych schorzeń.

Gdy jej onkolog stwierdził, że nowotwór rozprzestrzenił się do innych części ciała - Andy i jej mama Nicki podjęli decyzję, aby zakończyć leczenie córki i cieszyć się jej ostatnimi chwilami razem w rodzinnym domu.

"Zbyt łatwo staramy się uchwycić radość życia przy jednoczesnym odrzuceniu tortur, które widzimy."

 

Jeśli to zdjęcie posłuży temu, aby ludzie dwa razy pomyśleli o tym całym złu, a w tym przypadku złu wyrządzonym dziecku, to fotografia osiągnęła swój cel.”, napisał Andy obok swojego czarno-białego zdjęcia.

"Badania należy robić, lekarstwa trzeba wynaleźć - zbyt długo się na to godziliśmy. Proszę, błagam was, jako ojciec o złamanym sercu - jest zbyt późno dla mojej córki, ale rak u dzieci musi zostać wyleczony.”

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym