4 kwietnia 2020 (Sobota)
Imieniny: Ambroży, Izydor Mira
C Baran
(21.03 - 19.04)
30.03.2017, 20:05

Oczekująca dziecka rzuciła się na inną kobietę odgryzając jej niemal cały policzek

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
64661
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Spróbujcie wyobrazić sobie tę scenę: niesprowokowana niczym kobieta nagle rzuca się z wyszczerzonymi zębami na przechodzącą obok dziewczynę, atakując ją tak dotkliwie, że w konsekwencji napaści jej ofiara straciła cały policzek, zostając koszmarnie oszpeconą na resztę życia.

30-letnia, oczekująca dziecka Claire McCluskey usłyszała wyrok w zawieszeniu po tym, jak na domówce brutalnie zaatakowała 27-letnią Kate Nield. Do zdarzenia doszło w angielskim mieście South Port

Poturbowana przez narkomankę Kate nie ukrywa, że pozostawiona na jej twarzy po tym incydencie brzydka, niemożliwa do zagojenia rana, wywołała u niej nawet myśli samobójcze, skłaniając ją do podjęcia jednej próby odebrania sobie życia.

Agresorka przed sądem wypierała się od postawionych jej zarzutów, opierając swoją linię obrony na stwierdzeniu, że nie zaatakowała swojej ofiary intencjonalnie. Ostatecznie uznano, że kobieta odpowie za zadanie 27-latce „pomniejszych obrażeń”.

Śledczym udało się ustalić, że do incydentu doszło na imprezie w prywatnym domu, podczas której oczekująca dziecka Claire McCluskey zażywała kokainę oraz spożywała alkohol

Świadek zdarzenia, w którym Kate Nield „straciła twarz”, Jason Marshall twierdzi, że jeśli nie myli go pamięć, kobiety wcześniej kłóciły się, a źródłem ich poróżnienia mógł być fakt, że obie zainteresowane były flirtem z tym samym mężczyzną.

Oszpecona 27-latka chciała po wypadku wrócić do normalnego życia, jednak utrudnia jej to depresja i wynikająca z ataku nowo nabyta fobia społeczna, a więc i trudność w darzeniu zaufaniem innych ludzi. Bywają dni, kiedy przerażona swoim wyglądem Kate do wieczora nie wychodzi nawet z łóżka.

Obrońca agresorki, Paul Lewis, wywalczył złagodzenie kary kobiety wyjaśniając sędziemu, że kobieta wychowuje 6-letniego syna, a niedługo na świat przyjdzie jej drugie dziecko. Mężczyzna argumentował, że Claire jest „dobrym wzorem dla dzieci” oraz tłumaczył, że narkomanka żałuje tego, co zrobiła. Ostatecznie pani McCluskey usłyszała szokująco łagodny wyrok 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym