2 kwietnia 2020 (Czwartek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
22.06.2017, 13:13

Obrabował bank, bo desperacko chciał uciec od żony. Nic nie poszło po jego myśli...

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
2943
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Skruszony 71-latek obrabował bank w Kansas i powiedział policji, że zrobił to aby uciec od swojej żony. Tłumaczył się później tym, że operacja serca, którą przeszedł zostawiła go w złym stanie i pogrążonego w depresji. Mówił, że nie był sobą, kiedy popełnił to przestępstwo. 

Wszedł do banku, dał bankierowi karteczkę z napisem „Mam broń, daj mi pieniądze”, plan doskonały? Po tym jak dostał niemal trzy tysiące dolarów, rabuś usiadł w poczekalni i czekał na przybycie policji. Kiedy przyjechała przyznał się im, że zostawił żonie karteczkę mówiącą, że woli być w więzieniu niż w domu.

Mimo braku wątpliwości co do jego winy i kara mogła wynosić nawet ponad 3 lata więzienia, jego prawnik ubłagał sędziego o lżejszy wyrok. Mężczyzna - Lawrence John Ripple – został skazany na karę grzywny, roboty społeczne oraz 6 miesięcy aresztu domowego. Przestępca do tej pory nie łamał prawa i był odpowiedzialnym ojczymem czwórki dzieci. Jednak po ostatniej operacji serca, niezdiagnozowana, więc również nieleczona, depresja nie pozostawiała mu chwili wytchnienia.

Jeden z jego obrońców nazywając przestępstwo „wołaniem o pomoc” zapewnił, że Ripple jest już pod odpowiednią opieką medyczną i zażywa leki. Mężczyzna uczęszcza również na sesje terapeutyczne z żoną. Niewiele czasu minęło nim publicznie przeprosił bank, którego próbę obrabowania podjął, i bankiera, który akurat stał się ofiarą sytuacji.

„Czuję się już dobrze, jak dawny ja”, przyznał Ripple mówiąc też, że leki działają oraz że pobyt w więzieniu byłby większą karą dla jego żony niż dla niego samego.

Ludzie nie kryli zdziwienia tym jak niski i łagodny okazał się wyrok. To ekstremalnie rzadka sytuacja, żeby ktoś kto popełnił napad na bank otrzymał karę bez kary pozbawienia wolności odbywanej w więzieniu. „O czym jednak nie mówi się w mediach jest to, że mężczyzna obrabował bank, po czym nigdy go nie opuścił”.

Sam wyrok wydawałby się dla wielu nie do pomyślenia, gdyby nie wziąć pod uwagę tego, że skazany okradł bank i poczekał na policję. Mimo gróźb użycia broni, jedyne co przy sobie posiadał to klamerki do paznokci oraz szczotkę do włosów...

Czy uważasz, że wymierzona kara była sprawiedliwa?

TAK
NIE

Liczba głosujących: 33

TAK - 94%

NIE - 6%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym