6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
05.08.2017, 01:28

O czym rozmawiać na pierwszej randce? Pomysły na pytania aby spotkanie się udało

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
7558
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. A gdy idziemy na randkę, trudno się nie zgodzić, że to głównie ta pierwsza decyduje o zainteresowaniu lub jego braku tą drugą spotkaną osobą. Warto więc, oprócz przygotowania swojego wyglądu (przecież każdy to robi przed pierwszą randką. A jeśli nie - to powinien), zadbać o to, o czym mielibyśmy rozmawiać i jakie zadawać pytania. Lepiej mieć przygotowanych parę tematów, niż zabrnąć w niezręczną serię pytań: "- Jak się masz? - Dobrze, a ty? - Dobrze… A ty?" I, tak jak w wielu sytuacjach wymagających "przemawiania", można potrenować przed lustrem. Patrzenie w oczy swojej randce również jest ważne i dobrze odbierane.

1. Gdybyś miał(a) możliwość odwiedzić dowolne miejsce na ziemi, gdzie by to było?

Odpowiedź na to pytanie może udzielić nam kilku informacji o potencjalnym partnerze. Jeśli ktoś odpowie "nie wiem", niekoniecznie oznacza to brak chęci nawiązania rozmowy, ale… może tak być. Warto rozpoznać ton głosu rozmówcy. Może po prostu nie umie nazwać tego jednego, konkretnego celu, albo lubi miejsce, w którym się znajduje i nie "korci" go/jej do wyjazdu (co nie znaczy, że nie można tej ciekawości świata wzbudzić). Często odpowiedź na tego typu pytania wzbudzi dalsze rozmowy. Możemy np. podzielić się swoimi przeżyciami, jeśli byliśmy w miejscu podobnym do destynacji naszej sympatii. Pamiętajmy tylko, żeby rozmowa przy kolacji nie zmieniła się w jednostronną relację z wycieczki.

2. Jaka jest twoja wymarzona praca?

W tym pytaniu też jest potencjał, poza oczywiście możliwością rozwinięcia rozmowy. Odpowiedzią na nie jest bardzo często zajęcie, które pytany(a) lubi wykonywać, a więc możemy dowiedzieć się czegoś o jego/jej hobby. Warto naprawdę wsłuchiwać się w te przekazywane nam informacje. I warto też dawać znać, że słuchamy. Nie dość, że dowiemy się co nieco o naszej potencjalnej "drugiej połówce" (a im bardziej się znamy, tym szczęśliwszy związek), to słuchając, okazujemy szacunek i zwiększymy swoje "notowania" u naszej randki. Najlepiej jest wręcz nie korzystać z telefonu, o ile zależy nam na związku.

3. …A gdybyś nie musiał(a) pracować, to co byś robił(a)?

Właściwie dalsza część poprzedniego pytania. Możemy dowiedzieć się co nieco o zajęciach, które nasza randka lubi robić w wolnym czasie. Ta wiedza też się może przydać, jeśli myślimy o związku. Powinniśmy pamiętać, żeby poszczególne pytania umiejętnie wplatać w rozmowę, by całe spotkanie nie przypominało wywiadu. Owszem, przygotowania są dobre, ale oprócz treści, należy zadbać o formę.

4. Jaki jest twój ulubiony film/książka/program telewizyjny, etc.

Oprócz kolejnego tematu do rozmowy i OPRÓCZ kolejnej informacji o naszej randce, to pytanie może pełnić jeszcze jedną dobrą funkcję. Mówienie o czymś, co lubimy, wywołuje pozytywne odczucia. Zwłaszcza, jeśli znajdziemy z drugą osobą wspólny temat. A jeśli tak się stanie, jest duża szansa na kolejne spotkanie.

5. Jakie było twoje dzieciństwo?

Prawdopodobnie z naszą randką jesteśmy w podobnym wieku. Możemy też opowiedzieć co nieco o swoich szczenięcych latach. Zresztą, to nie przesłuchanie, przy każdym pytaniu powinniśmy oczywiście wspominać o sobie - ta druga strona też pewnie chciałaby się czegoś dowiedzieć o nas. Przy czym, jak wcześniej, uważajmy żeby nie absorbować zbyt wiele czasu swoją osobą. Może się okazać, że w tym temacie również mamy sporo wspólnego, a wspomnienia z dzieciństwa są przeważnie miłe. No chyba że nie - wtedy nie należy naciskać…

6. Czy utrzymujesz kontakt z przyjaciółmi z dzieciństwa? Jaki jest twój najlepszy przyjaciel?

Po poprzednim pytaniu możemy przejść do tych; najpierw jednego, później drugiego. Jeśli myślimy o poważniejszym związku, to pewnie prędzej czy później poznamy tego znajomego.

7. Wykaż się kreatywnością

Jest jeszcze całe mnóstwo pytań, które możemy zadać. Jeszcze raz, nie pozwólmy jednak, by randka zamieniła się w wywiad. Jeżeli rozmowa dobrze nam idzie w jakimś temacie, nie musimy go na siłę zmieniać. A skoro rozmawia nam się swobodnie, to… może to jest to?

Powodzenia!

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym