4 kwietnia 2020 (Sobota)
Imieniny: Ambroży, Izydor Mira
C Baran
(21.03 - 19.04)
05.12.2017, 14:56

Nie uwierzysz, że te zdjęcia są prawdziwe!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
9692
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

1. Jezioro zamarzniętego metanu!

Ze względu na ogromną różnicę we właściwościach fizycznych i chemicznych metanu od wody, substancja ta po zamrożeniu wygląda inaczej. Jak widać na załączonym obrazku - efekt jest niesamowity.

2. Niesamowicie wyrośnięty grzyb

80-letni mieszkaniec chińskiej prowincji Yunnan natknął się przypadkiem na tego grzyba, którego wagę szacuje się na...50 kg! Co ciekawe, badacze potwierdzili, że ​​ten okaz jest jadalny, ale mieszkańcy wioski zadeklarowali, że nie planują uczty i postarają się zrobić wszystko, aby grzyb został nienaruszony. 

3. Kolejny dowód na to, że natura zawsze da sobie radę

Zastanawiacie się, który gatunek drzewa wykazał się taką "siłą"? Spieszymy z odpowiedzią! To tropikalne drzewo mango w Tanzanii. 

4. Najsłodsze na świecie przytulające się pandy

Od długiego czasu pandy wielkie są już gatunkiem zagrożonym i każdy nowo narodzony niedźwiadek jest na wagę złota. Powstaje więcej sanktuariów, które starają się przedłużyć istnienie tego gatunku i wielu ludzi jest pasjonatami takiej inicjatywy.

5. Suknia z 6 tysięcy liści!

Czwórka studentów z Chin spędziła 6 miesięcy na tworzeniu tej niezwykłej sukni. Powstała specjalnie na konkurs odbywający się na ich uniwersytecie. Inspiracją była dla nich oszałamiająca kreacja aktorki Fan Bingbing na festiwalu w Cannes.

6. Nowozelandzkie tory kolejowe po trzęsieniu ziemi

Trzęsienia ziemi mogą powodować niewyobrażalne w skutkach szkody. To zdjęcie wygląda wręcz nielogicznie i pewnie ciężko byłoby wyjaśnić jak to wszystko się stało, gdyby cała sytuacja nie została uchwycona na nagraniu...

7. Tornado ognia

Tornada ognia to rzadkie zjawiska atmosferyczne, powstające kiedy potężne prądy wiatru unoszą ogień tworząc słupy. Słupy te mogą osiągać wysokość nawet kilkuset metrów i poruszać się z prędkością do 100km/h!

8. Zamarznięte jezioro w Szwajcarii

Kiedy uderzające o siebie fale w zbiorniku wodnym są poddane bardzo niskiej temperaturze powstaje efekt zamarzniętej wody wyglądającej jak ludzkiego tworu rzeźba. Jako że w krajach skandynawskich temperatura osiąga bardzo niskie wartości, nierzadko możemy się spotkać tam z takim widokiem.

9. Podwójna tęcza to nic przy tej poczwórnej!

Tęcza powstaje przez rozszczepienie przez kropelki deszczu promieni słonecznych. Kiedy jednak na niebie widzimy więcej niż jedną, oznacza to, że światło odbija się w znacznie bardziej skomplikowany sposób. Każda następna ma odwrócony schemat kolorystyczny.

10. Łańcuch pokarmowy w zilustrowanej postaci

Nie można łańcucha pokarmowego zilustrować lepiej niż na tym zdjęciu - większy zjada mniejszego, a największy większego. Jeśli dane zwierzę nie jest na szczycie łańcucha pokarmowego nie może żyć spokojnie nawet dnia.

11. Lodowy grzyb

Wszyscy wiemy jak duże mogą być lodowce. W tym przypadku po tym, jak uderzające fale zmniejszyły grubość niższej jego części, górna pozostaje nienaruszona powodując ciekawy efekt przypominający kształtem grzyba.

12. Grizzly albinos!

Większość zwierząt może urodzić się z mutacją genetyczną, którą nazywamy albinizmem. Mutacja ta powoduje niedobór pigmentu w skórze czy sierści, czerwone oczy oraz gorszą tolerancję na promienie UV.

13. Owce przed i po strzyżeniu

Efekt tej nietrudnej operacji jaką jest strzyżenie jest bardzo widoczny i imponujący. Takie porównanie daje wiele do myślenia.

14. Człowiek z najsilniejszą ręką na świecie - Matthias Schlitte

Już na pierwszy rzut oka widać dysproporcję między jedną, a drugą ręką. Lekarze stwierdzili u niego wadę genetyczną kości. To właśnie ona sprawiła, że jego prawe ramię wygląda inaczej. Matthias postanowił to wykorzystać i zrobić z choroby atut. Jest wielokrotnym mistrzem w armwrestlingu, czyli siłowaniu na rękę, a jednym z jego ostatnich osiągnięć jest triumf nad maszyną.

15. Samolot na plaży

Fotomontaż? Nic bardziej mylnego. Zdjęcie zostało zrobione na plaży Maho w Saint Martin. Pobliskie lotnisko wyposażone jest w jeden pas startowy, którego początek oddzielony jest od plaży jedynie wąską dwupasmową drogą.  Samoloty podchodzą do lądowania dość nisko, na wysokości 10-20 metrów, co stanowi ogromną atrakcję dla plażowiczów. Lokalne władze ostrzegają jednak o ryzyku urazów słuchu oraz fizycznych uszkodzeń ciała, spowodowanych przebywaniem w bliskiej odległości od startujących/lądujących maszyn. 

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym