31 marca 2020 (Wtorek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
25.05.2017, 09:28

Gdy się urodziły, były identyczne. Z czasem okazało się, że bliźniaczki mają inny kolor skóry!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
76535
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Hannah Yarker ma białą skórę, a jej chłopak, Kyle Armstrong, pochodzi z mieszanego związku. Parę spotkało niedawno podwójne szczęście – stali się rodzicami wspaniałych bliźniaczek. Przyjście na świat najukochańszych córek wiązało się dla nich z niemałą niespodzianką. W miarę jak dziewczynki rosły, coraz trudniej było zaprzeczyć najoczywistszej między nimi różnicy w wyglądzie: urocze maluchy mają różne kolory skóry!

Hannah nie ukrywa zmęczenia zaczepkami przypadkowych ludzi, powątpiewających w to, że roczne już siostry to aby na pewno jej biologiczne dzieci. Nie potrafi uciec przed niezręcznymi pytaniami, nawet jeśli wyjdzie z domu z wózkiem tylko na chwilkę. Wścibscy przechodnie przecierają z niedowierzaniem oczy, kiedy dowiadują się, że dzieci łączy nie tylko pokrewieństwo, ale są bliźniaczkami!

Kiedy Anaya i Myla przyszły na świat w kwietniu 2015 roku, Hannah nie mogła spodziewać się, że różnice w ich wyglądzie już niedługo staną się aż tak widoczne. „Tuż po narodzinach miały raczej ciemnawą skórę, założyłam więc, że wdały się w ojca”, opowiada zakłopotana mama. Dwa tygodnie po odebraniu dziewczynek ze szpitala szokujący kontrast między czarnymi jak węgiel włosami Myli, a jasnymi blond lokami Anayami nie pozostawiał złudzeń co do tego, że różnokolorowe bliźniaczki są jedyne w swoim rodzaju.

Ani Hannah ani Kyle nie zakładali takiego scenariusza. Jasne, nasi znajomi sobie z nas wcześniej żartowali, pytali co się stanie, kiedy jedno dziecko będzie białe, a drugie czarne”, opowiada Hannah. Odpowiadałam, że to przecież niemożliwe!”. Niemożliwe stało się możliwe. Czy to twoje dzieci?”, „To... siostry?”, „Są spokrewnione?”. Pytaniom zadawanym przez gapiów, zaskoczonych widokiem różnokolorowych dzieci podróżujących w jednym wózku, zdaje się nie być końca.

Anaya i Myla różnią się nie tylko wyglądem, ale też charakterem”, mówi Hannah. „Mylę trudno uspokoić, ciągle musi coś robić, zawsze jest w ruchu, już chodzi na czworaka, chociaż tylko tyłem. Anaya jest bardziej wyluzowana, więcej wypoczywa”, kończy mama wyjątkowych bliźniaczek.

To nie tajemnica, że nie wszystkie bliźnięta charakteryzują się identycznym wyglądem. Dwojaczki, czyli maluchy rozwijające się w tym samym czasie, ale pochodzące z dwóch różnych komórek jajowych, otrzymują od swoich rodziców różne cechy DNA. Dziewczynki najwyraźniej odziedziczyły geny definiujące kolory ich skóry po różnych dziadkach ze strony ojca.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym