6 czerwca 2020 (Sobota)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
27.06.2017, 13:30

Nie czujesz potrzeby wyjazdu na wakacje do Australii? 10 powodów dlaczego zaraz będziesz!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
1328
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

 Australia jest dla wielu zdecydowanie miejscem, które trzeba odwiedzić zanim będzie za późno, poniżej znajdują się tylko niektóre z pięknych krajobrazów, które tytułowe miejsce nam oferuje.

 

1. Dolina kangurów!

To miejsce jest wyjątkowe nie tylko ze względu na piękne widoki, ale również na towarzystwo, którego można doświadczyć. Kangury, wszędzie kangury, a to przecież one dla wielu symbolizują Australię ;)

 

 

2. Jezioro McKenzie

Krystalicznie czysta woda, jasny piasek, zachód słońca... Ciężko sobie wyobrazić ładniejsze miejsce nawet we śnie, a to jest prawdziwe! Jezioro znajduje się na jednej z największych wydm piaskowych - Fraser Island.

 

3. Las deszczowy Daintree

Na pierwszy rzut oka może byśmy się nie spodziewali, ale są tam również leżące wzdłuż rzeki Daintree lasy deszczowe, które tętnią życiem tak bardzo jak można by wywnioskować ze zdjęcia. Pełne niesamowitych rajskich ptaków, bujnych roślin i wodospadów zachęcają do postawienia tam stopy.

 

4. Góry Niebieskie

Jedne z najchętniej fotografowanych gór w regionie i zdecydowanie nie bez powodu. Piękne krajobrazy słyną z wysokich wzniesień i różnorodnej flory, zdecydowanie gratka dla podróżników.

 

 

5. Park Narodowy Kakadu

Na szczęście są jeszcze miejsca, gdzie dajemy naturze rozwijać się samej - Park Narodowy Kakadu jest jednym z nich. Wiele rzek, piękna roślinność i setki niespotykanych gatunków zwierząt powinny być dostateczną zachętą, aby spędzić tu przynajmniej kilka godzin!

 

 

6. Droga stanowa B100

Nazywana przez Australijczyków "Great Ocean Road". Droga ta jest jedną z najbardziej malowniczych na świecie, można po drodze zobaczyć wodospady, klify i ludzi, którzy obserwują te same dobra natury prosto z wybrzeża.

7. Zatoka ognia

Dlaczego zatoka ognia? Z powodu jasno-pomarańczowych skał, które są tutaj symbolem ognia wyznaczonym jeszcze przez Aborygenów. Po dłuższym zastanowieniu jest to na pewno bardzo trafiona nazwa. 

8. Wzgórza Adelaide

To piękne miejsce na południu Australii jest kierowane do wielbicieli wzgórz i malowniczych drzew. Szczególnie polecane do odwiedzenia w jesień lub wiosnę, kiedy jest jeszcze bardziej magiczne.

9. Wyspa Rottnest

Znajdująca się niedaleko zachodniego wybrzeża Australii wapienna wyspa jest już od ponad siedmiu tysięcy lat domem dla wielu niespotykanych nigdzie indziej gatunków. Tutaj toczy się spokojne życie i nikomu w głowie się spieszyć, kiedy przecież lepiej usiąść i podziwiać.

 

 

10. Zatoka szczęścia

Zatoka szczęścia jest częścią Parku Narodowego Cape Le Grande i znana jest z tego, że kiedy słońce przyświeca na plażę, to wydaje się, że piasek odbija to światło! Czasem można tu nawet spotkać kangury, a w oddali widać jak przepływają stada waleni.

 

 

CZY CHCESZ POJECHAĆ DO AUSTRALII?

TAK
NIE

Liczba głosujących: 5

TAK - 60%

NIE - 40%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym