6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
31.08.2017, 20:58

Nastolatka relacjonowała na żywo śmierć swojej siostry. "To był jedyny sposób, by zapewnić jej godny pochówek"...

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
6345
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Osiemnastolatka z Kalifornii oskarżona o spowodowanie śmierci swojej siostry w wypadku samochodowym oraz jazdę po pijanemu oznajmiła, że podzieliła się obrazem z ostatnich chwil życia czternastoletniej siostry, by zapewnić pieniądze na jej pogrzeb.

Obdulia Sanchez odwoziła swoją czternastoletnią siostrę i jej przyjaciółkę do Stockton w Kaliforni, kiedy straciła panowanie nad kierownicą samochodu, w czasie streamowania na żywo jak tańczy i śpiewa. Przejechała przez ogrodzenie z drutu kolczastego, i dachowała, a jej siostra wraz z przyjaciółką wyleciały z samochodu, gdyż nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa.  Osiemnastolatka została oskarżona o spowodowanie śmierci i jazdy pod wpływem alkoholu - we krwi miała 1 promil alkoholu.

Dziewczyna, mająca ponad 5 tysięcy obserwatorów na Instagramie, oprócz kilku minut przed wypadkiem, nagrała też całe zdarzenie. Również ostatnie chwile jej umierającej siostry, próby obudzenia jej... Jak wyjaśniła później dla telewizji KPGE, dzięki nagraniu chciała pomóc swej biednej rodzinie uzbierać potrzebne fundusze na pogrzeb siostry. "To był jedyny sposób, by zapewnić jej godny pochówek". Jak twierdzi, w innym przypadku nie zrobiłaby podobnej rzeczy swojej siostrze. "Przepraszam za to video. Wypadłam przy tym strasznie, ale osiągnęłam swój cel". Dzięki akcji społecznej GoFundMe rodzina Obdulii uzyskała 12 tys. dolarów na pogrzeb czternastoletniej dziewczyny.

Ramnik Samrao, obrońca sprawczyni wypadku, powiedział, że jej rodzice mimo wszystko wspierają ją. "Wiedzą, że to był wypadek, choć w jego wyniku stracili dwie córki (osiemnastolatka trafiła do więzienia - przyp. red.). Teraz po prostu chcą, by starsza wróciła do domu". Adwokat dziewczyny dodaje, że uważa, iż przyczyną wypadku była nadwerężona opona samochodu. "Wierzymy, że jej wybuch spowodował wypadek".

Dziewczynie grozi wyrok 13 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za wszystkie postawione jej zarzuty.

Czy dziewczyna postąpiła słusznie, zbierając pieniądze w ten sposób?

Zdecydowanie nie, na pewno dałoby się to zrobić inaczej
Zrobiła, co musiała i osiągnęła cel

Liczba głosujących: 110

Zdecydowanie nie, na pewno dałoby się to zrobić inaczej - 72%

Zrobiła, co musiała i osiągnęła cel - 28%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym