21.05.2017, 21:00

Nastolatek przekonał się na własnej skórze jak eksploduje E-papieros

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
106098
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

O szkodliwości palenia tytoniu nie trzeba chyba nikogo uświadamiać. Ale E-papieros ciągle traktowany jest z przymrużeniem oka. Okazuje się, że jest nie tyle szkodliwy, co śmiertelnie niebezpieczny! Przekonał się o tym Ty Greer, 16-latek z Lethbridge w USA, który został dotkliwie poparzony i stracił kilka zębów, gdy e-papieros eksplodował mu prosto w twarz.

"To jest przerażające. To nie powinno się było wydarzyć", mówi ojciec poszkodowanego nastolatka

Chłopak ma poważne oparzenia twarzy pierwszego i drugiego stopnia, a także urazy warg, języka i gardła. Siła wybuchu wybiła mu również dwa zęby.

Nastolatek razem z kolegą uruchomił e-papierosa jadąc w samochodzie i niemal natychmiast doszło do eksplozji Kolega, który był z nim w samochodzie, odwiózł go do jego matki, skąd udali się do szpitala.

Przez 2 godziny chłopak odczuwał ból niemal nie do zniesienia, który minął dopiero po podaniu morfiny. Jak informuje ojciec chłopaka "Ból był tak ogromny, że mój syn chciał umrzeć".  

Zgodnie z informacją przekazaną portalowi Global News przez Perry’ego Greera, ojca poszkodowanego nastolatka, pechowy e-papieros to chiński produkt Wotofo Phantom. Nie wiadomo co spowodowało eksplozję, ale podejrzewa się zasilanie elektryczne.  

Greer powiedział Global News, że jego syn, hokeista, nie jest palaczem, a w stanie Alberta e-papierosy nie są zakazane nieletnim i traktowane jako nieszkodliwe dla nieletnich. Ojciec chłopca powiedział, że rozmawiał z właścicielem sklepu, który sprzedaje te urządzenia, któremu jest niezwykle przykro z powodu całego incydentu - "Płakał cały czas, gdy z nim rozmawiałem".

Rodzice poparzonego nastolatka zwrócili się do władz o wydanie zakazu sprzedaży e-papierosów nieletnim, nie tylko ze względu na ten incydent, ale na ich prawdopodobną szkodliwość.

Palenie e-papierosów na tą chwilę uznawane jest na świecie za bezpieczne. Ale może to wynikać z braku rzetelnych badań dotyczących ich szkodliwości. Wszyscy zapewne pamiętają jak DJ Ashba, gitarzysta Guns N' Roses, trafił do szpitala po komplikacjach wywołanych paleniem elektronicznego papierosa (co zaskakujące - nabył go w czasie koncertów w Polsce!).

Czy e-papierosy są szkodliwe?

TAK
NIE

Liczba głosujących: 3660

TAK - 37%

NIE - 63%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym