2 kwietnia 2020 (Czwartek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
21.04.2018, 12:00

Narzekacie na drogie mieszkania? Tutaj nawet ruinę kupicie za nie mniej niż MILION dolarów

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
2444
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Rozpadająca się rudera w Kalifornii znalazła nabywcę, który wykosztował się na nią niebagatelne 1.23 miliona dolarów (ponad 4 miliony złotych). Co ciekawe, spleśniały budynek z dziurawym dachem na tamtejszym rynku nieruchomości uchodził w tej cenie wciąż za łakomy kąsek dla inwestorów.

Pierwotnie ruderę wystawiono na sprzedaż za równy milion dolarów, jednak w toku negocjacji właścicielowi udało się wywalczyć za niego cenę dodatkowo wyższą o prawie jedną czwartą.

Rudera umiejscowiona jest w obleganym w ostatnim czasie mieście Fremont, 50 kilometrów od San Francisco. Nowy nabywca mógłby cieszyć się w niej z trzech sypialni i dwóch łazienek… Gdyby nie fakt, że obiekt uznano za nadający się tylko do rozbiórki już w 2013 roku.

„Otrzymaliśmy kilka ofert kupna, wszystkie bardzo podobne. Ostateczny nabywca, kiedy spotkałem się z nim po raz pierwszy, nie był do końca zadowolony z tego, co otrzyma za swoje pieniądze, ale w końcu udało się go przekonać do zakupu, a negocjacje zakończyły się zadowalającym go rezultatem”, przypomina sobie Larry Gallegos, agent nieruchomości stojący za sprzedażą rudery.

Inwestor, który kupił ruderę, specjalizuje się w przerabianiu starszego budownictwa na domy ekologiczne. Planuje on zamienić rozpadający się obiekt w ponad 400-metrowe, luksusowe “dzieło sztuki”.

Porażający skok w cenach amerykańskich nieruchomości doskonale uwidacznia ustalona przed zaledwie kilkoma latami wartość działki, którą specjalista wycenił na $90.000 – cenę ponad dziesięć razy mniejszą, niż ta, którą zapłacił za nią jej nowy właściciel.

David Stark, przedstawiciel stowarzyszenia handlarzy nieruchomościami z Bay Area twierdzi, że cena, za jaką sprzedana została rudera, wcale go nie dziwi. „To wspaniały przykład tego, że liczy się tylko lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja!”, twierdzi mężczyzna.

„Ludzie chcą kupować domy, tak więc istnieje zapotrzebowanie, podczas gdy ilość nieruchomości dostępnych do sprzedaży jest ograniczona. Takie ceny są normalne i będą się utrzymywać”, dodaje David Stark.

W świetle takich informacji, trudno narzekać na ceny mieszkań w Polsce…

Czy przy zakupie nieruchomości najważniejsza jest lokalizacja?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 19

Tak - 53%

Nie - 47%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym