4 kwietnia 2020 (Sobota)
Imieniny: Ambroży, Izydor Mira
C Baran
(21.03 - 19.04)
03.06.2017, 07:48

65-latka urodziła czworaczki - łącznie ma już 17 dzieci

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
4637
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Staruszka z Niemiec zdecydowała się podjąć praktycznie niemożliwego zadania– w wieku 65-lat postanowiła po raz kolejny zajść w ciążę i zostać mamą. Jej trud i poświęcenie zakończyły się pomyślnie i urodziła czworaczki. Nowo narodzone pociechy dołączyły tym samym do licznego grona jej potomstwa – poza noworodkami Annegret Rauinkg ma już 13 innych dzieci.

Sprawa wywołuje wiele kontrowersji, nie tylko ze względu na wiek mamy. Wcześniaki o imionach Neeta, Bence, Dries i Fjonn swój pierwszy tydzień życia spędzić musiały w inkubatorze. Pewne komplikacje sprawiły także, że maluchy borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi.

Dries, jeden z noworodków, musiał przejść zabieg odsączenia nadmiaru płynu mózgowego z głowy. Neetę spotkała dość inwazyjna operacja rekonstrukcji niewykształconej do końca, niefunkcjonalnej części jej jelita.

Annegret, nazywana przez media „najstarszą mamą w Niemczech” to emerytowana nauczycielka. Bacząc na liczebność jej potomstwa, trudno nie dojść do wniosku, że jej zamiłowanie do dzieci mogło przerodzić się w niezdrową obsesję. Wiek jej pozostałych 13 pociech waha się pomiędzy 10 latami, a… 44.

Ze względu na podejmowane przez siebie decyzje, od dawna boryka się z krytyką - zdążyła się już na nią uodpornić i trwać nieugięcie przy swoich wyborach. Szczególną sensację wzbudziła wieść, że 65-latka po raz kolejny zaszła w ciążę, uciekając się do metody zapłodnienia in-vitro.

Pociechy Annegret nie mają jednego ojca, a pochodzą od pięciu różnych partnerów. Jej starsze dzieci same dorobiły się już własnego potomstwa – pani Rauikng może pochwalić się, że jest babcią aż siódemki wnucząt.

Warto wspomnieć, że niemieccy lekarze odmówili przeprowadzenia na Annegret procedury zapłodnienia – zdaniem tamtejszych specjalistów to, że kobiecie udało się donosić ciążę bez większych problemów to prawdziwy cud. Żeby spełnić swoje marzenie musiała skorzystać z usług kliniki w Kijowie na Ukrainie.

„Śpię bardzo mało, ale doskonale daję sobie radę” - zapewnia staruszka - „Moja decyzja nie wynika z egoizmu. Kocham dzieci, wychowując je czuję się młodo. Jestem zdrowa i w pełni gotowa na obowiązki, jakie mnie czekają”.

Czy popierasz decyzję Annegret, żeby zostać matką w tak późnym wieku?

Tak, wiek nie robi różnicy
Nie, to nieodpowiedzialne

Liczba głosujących: 51

Tak, wiek nie robi różnicy - 18%

Nie, to nieodpowiedzialne - 82%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym