29 stycznia 2020 (Środa)
A Wodnik
(20-01 - 18-02)
20.07.2017, 10:16

Najśmieszniejsze kreskówki, które zawsze poprawią Ci humor!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
4305
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Jeszcze parę lat temu uważano, że kreskówki są tylko dla dzieci. Jednak od pewnego czasu ich twórcy stawiają na tworzenie animacji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Te drugie zazwyczaj zabarwione są czarnym humorem, odniesieniami do aktualnej sytuacji politycznej czy społecznej. Jednak ich głównym zadaniem jest poprawianie nastroju. Oto najzabawniejsze kreskówki, dzięki którym na pewno się uśmiechniesz!

The Simpsons

The Simpsons to chyba najbardziej klasyczna kreskówka, która bardziej spodoba się dorosłym niż dzieciom. Powstała pod koniec lat 80. ubiegłego wieku, gdy po raz pierwszy została wyemitowana w kanale telewizyjnym FOX w USA. Do teraz powstało aż 28 sezonów, pokazujących życie rodziny Simpsonów, która do wzoru cnót nie należy. Jednak w krzywym zwierciadle ukazuje sytuację polityczną w Ameryce, problemy z jakim spotykają się jej mieszkańcy, a także najróżniejsze rodzinne koligacje. Całość okraszona jest specficznym, nieco czarnym humorem. 

Włatcy Móch

Włatcy Móch to polska kreskówka, która w 100% skierowana była tylko do dorosłych lub nieco starszych widzów. Główni bohaterowie to czterej kumple Czesio, Maślana, Anusiak i Konieczko - ośmiolatkowie uczęszczający do II klasy szkoły podstawowej. Twórcy kreskówki ukazują ich szkolne życie. Jednak bohaterowie nie należą do grzecznych dzieci. Dialogi są pełne wulgaryzmów, ale również zabawnych gagów. Część tekstów z serialu przyjęło się w codziennym życiu. Np. o papierzakach, których pełno w polskich lasach.

Miasteczko South Park

Tytułowe Miasteczko South Park (znajdujące się w stanie Kolorado) jest tłem dla przygód, jakich doświadczają glówni bohaterowie: Stan, Kyle, Eric i Kenny. Kreskówka w satyryczny sposób pokazuje Amerykanów, ich problemy, a także podejmuje się kontrowersyjnych tematów. Bohaterowie mają cięty język, stosują wulgaryzmy, ale nie można im odmówić poczucia humoru. Obecnie kreskówka ma 19 sezonów, ale w planach jest stworzenie kolejnych. Ma być emitowana do 2019 roku. 

 

 

Loony Tunes

Klasyka klasyków, czyli Loony Tunes (po polsku Zwariowane Melodie), to nie jedna, a kilka różnych, krótkometrażowych kreskówek, stworzonych przez wytwórnię Warner Bros. Głównymi bohaterami są Królik Bugs, Kaczor Duffy, kot Sylwester, kanarek Tweety czy Diabeł Tasmański. Większości z nich przydarzają się zabawne sytuacje, które potrafią rozśmieszać do łez. 

Family Guy

To ponownie rodzinna kreskówka. Głównymi bohaterami jest bowiem rodzina Griffinów, która mieszka w Stanach Zjednoczonych. Siłą serialu jest oczywiście humor, który wynika głównie z nieco szalonych retrospekcji oraz licznych odniesień do aktulnej sytuacji w kraju i tego, co dzieje się w szeroko pojętej popkulturze. Jedną z bardziej ulubionych postaci z Family Guy jest gadający pies, czyli Brian Griffin, który jest szalenie inteligenty, czasami nawet bardziej od reszty bohaterów serialu.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym