29 maja 2020 (Piątek)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
20.08.2014, 09:43

Najniebezpieczniejsze ptaki na świecie. W spotkaniu 1vs1 nie masz szans

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
29379
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
Legendarny Alfred Hitchcock nie mylił się w swej wizji morderczych ptaków, kiedy tworzył swoje słynne dzieło o tym samym tytule. Jednakże bohaterowie dzisiejszego zestawienia są całkiem realnym zagrożeniem, zwłaszcza dla zwykłego człowieka, który przez nieuwagę może narazić się tym krwiożerczym bestiom. Jeśli chcecie dowiedzieć się, które gatunki są najgroźniejsze, które z nich potrafią zabić antylopę czy nawet małe dziecko, zapraszam do lektury! Przed wami najgroźniejsze ptaki na świecie.

Marabut Afrykański

Przedstawiciel tego gatunku występuje głównie w środkowej Afryce. Stojąc, ptak ten osiąga 1,5 metra wysokości. Przy rozpiętości skrzydeł dochodzącej do prawie 3 metrów, spotkanie tej ptaszyny może być nie lada problemem. Gatunek tego bociana bywa niezwykle agresywny. Dzieci, pozostawione same sobie, często padają ofiarą tych zwierząt. Nic więc dziwnego, iż zasłużyły sobie na miano "grabarzy" w ptasim świecie.

Perlica sępia

Ci nad wyraz agresywni łowcy o ostrym jak brzytwa dziobie zazwyczaj polują w grupach. Występują one we wschodniej części Afryki (zauważyliście, że Afryka to naprawdę groźny kontynent obfitujący w groźne ptaszyska?). Dorosłe osobniki osiągają rozmiary do 62 centymetrów, jednak te krwisto czerwone oczy przeraziły niejednego śmiałka, który próbował zbliżyć się do ich gniazd.

Wojownik wspaniały

Po raz pierwszy znaleziony we wschodniej Afryce, ptak ten jest na tyle drapieżny, że poluje na średniej wielkości małpy, a okazyjnie także na dzieci. Wojownik wspaniały wyrusza na łowy o świcie lub późnym wieczorem. Czyha, siedząc nieruchomo na drzewie, a później gwałtownie rzuca się na upatrzonego ssaka, który może być nawet pięciokrotnie cięższy niż sam orzeł. Ptaki te znane są z polowań w grupach - wierzcie lub nie, ale odnotowywano przypadki antylop (!) zabitych właśnie przez tego drapieżnika...

Wężówka amerykańśka

Tajemnicza nazwa tego ptaka pochodzi od jego cienkiej i niezwykle długiej szyi. Przedstawiciele tego gatunku polują w specyficzny sposób. Pływając po spokojnych wodach stawu, zachowują się bardzo cicho i nie wydają praktycznie żadnych odgłosów. Zanurzając się w wodzie, tak by wystawał dosłownie tylko kawałek dzioba, czekają na ofiarę. Gdy ta znajduje się w zasięgu, ptak z niezwykłą szybkością i precyzją podrywa się i łapie nieszczęśnika swoim ostrym, długim dziobem. Występuje on w Ameryce Północnej, głównie na terenach podmokłych.

Drozd z Galapagos

Ten gatunek drozda, znaleziony na wyspach Galapagos, nauczył się radzić sobie z brakiem pożywienia w dosyć niecodzienny sposób. Mianowicie, piję on krew młodych ptaków morskich siedzących jeszcze w gnieździe oraz malutkich żółwi. Ten dziwny gatunek drozda nie zabija swojego żywiciela od razu - potrafią "korzystać" ze swojej ofiary nawet dwa dni.

Zięba wampirza

Kolejny amator ptasiej krwi na naszej liście. Ten mały w rozmiarach ptaszek jest uciążliwym napastnikiem. Kiedy przyczepi się do swojej ofiary nie sposób go odgonić. Ze względu na swój wysoki metabolizm, ptaszek ten powraca do swojego żywiciela nader często.

Petrel gigant

Ten dochodzący do 8 kilogramów stwór osiąga blisko 2 metrową rozpiętość skrzydeł. To prawdziwy predator wśród ptaków występujących na Antarktydzie - poluje on głównie na pingwiny (także dorosłe osobniki). Zdjęcia mówią same za siebie...

Pelikan różowy

Każdy wie, iż pelikany zjadają ryby. Nawet całkiem spore nie zrobią na nikim wrażenia. A co jeśli usłyszelibyście, że pelikany zjadają także ptaki? W ich menu znajdują się najczęściej gołębie, które wprost wlatują do ich masywnego dzioba.

Srokosz

Drapieżnik ten polując na inne ptaki, uczy się i imituje ich "śpiew" i w ten sposób przywołuje je do siebie. Jak widać nie musi się specjalnie wysilać w szukaniu ofiar.

Marabut indyjski

Ostatni w naszym zestawianiu, podobnie do Marabuta Afrykańskiego, ptak ten osiąga imponujące rozmiary. Jego częstym miejscem występowania są wysypiska śmieci, gdzie żywi się ludzkimi i psimi odchodami.
Czytaj więcej
Udostępnij znajomym