1 kwietnia 2020 (Środa)
C Baran
(21.03 - 19.04)
09.10.2017, 11:54

Najlepszy sport dla małżeństw!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
2348
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

W Ameryce Północnej (i nie tylko tam) odbywa się najodpowiedniejszy dla małżeństw sport na świecie. Polega on na pokonaniu toru przeszkód trzymając na ramieniu swoją żonę. Konkurencja zyskuje coraz większą popularność, a w tym roku odbyła się już osiemnasta edycja zawodów!

Amerykańskie mistrzostwa w dźwiganiu żon znów niedawno miały miejsce, a zwycięzca jako nagrodę wygrał pięciokrotność masy swojej żony w pieniądzach! Co oznacza, że nagroda zależała od żony zawodnika. Zdarzenie odbywa się co roku w okolicach października i tak też było tym razem. Dziesiątki małżeństw próbowały swoich sił na torze przeszkód z wieloma utrudnieniami, takimi jak ogromne kałuże i tafle błota, a kibicowała im naprawdę duża publiczność.

Ostatni zwycięzcy – Jake i Kirsten Barney, z Virginii, ukończyli cały tor w 58.26 s i wygrali główną nagrodę, czyli 12 skrzynek piwa i czek na pięciokrotność wagi Kirsten – 630 dolarów amerykańskich, co wcale nie jest złą nagrodą. Dzięki tej wygranej zakwalifikowali się również na mistrzostwa świata w tej konkurencji, które odbędą się następnego roku w Finlandii.

Aktualnie Taisto Mietinen i Kristiina Haapanen są sześciokrotnymi zwycięzcami i aktualnymi mistrzami tego 250-metrowego pola przeszkód, ale kto wie, może niedługo to się zmieni! W Finlandii zawody nazywa się eukonkanto i tradycja ta wywodzi się z XIX wieku! Krąży tam legenda o rabusiach, którzy w nocy zakradali się do domów, porywali kobiety i wynosili je do lasów. Może nie brzmi to najlepiej, ale ważne, że zabawa w tych zawodach jest przednia, no i jest o co walczyć!

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym