6 czerwca 2020 (Sobota)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
15.12.2017, 09:24

Najlepsze ozdoby świąteczne, które zrobisz w mgnieniu oka!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
4596
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Wszyscy wiemy jak fajnie jest zrobić coś samemu, a jeszcze lepiej jeśli to coś okaże się być ładne i przydatne. W okresie świątecznym warto zrobić przepiękne ozdoby, które mogą nam służyć przez wiele lat! Poniżej prezentujemy listę świetnych pomysłów na ozdoby świąteczny DIY!

1. Choinki z desek

Jeśli macie jakieś niepotrzebne deski, to ta propozycja jest dla was idealna! Wystarczy pociąć je na odpowiedniej długości kawałki, ułożyć w kształt choinki, przytwierdzić gwoździami albo klejem do drewna do najdłuższego kawałka z tyłu. Następną rzeczą jest już przyozdabianie. Widzimy tutaj, że wystarczy zaledwie kilka przedmiotów: drewniane deski, gwoździe/klej i ozdoby, żeby stworzyć piękną dekorację.

2. Ogromne bombki choinkowe

Jeśli cierpisz na nadmiar piłek treningowych, to rekomendujemy zaopatrzenie się również w wiadra z rączką, bo jeśli połączymy jedno i drugie, to otrzymamy takie oto piękne dekoracje. Wystarczy jedno do drugiego solidnie przykleić i gotowe!

3. Lampki bałwanki

Potrzebne będą: miska, farba w sprayu, puszka aluminiowa, nieco tkaniny, wstążeczka, marker i trochę plasteliny. Zaczynamy od zmiany koloru miski na bardziej "bałwankowy" kolor (może być szary, srebrny albo biały),  dorysowujemy oczy i buzię, a z plasteliny tworzymy nos i przytwierdzamy. Następnie tworzymy "zamknięcie" z puszki, tkaniny i wstążki. Jeśli chcemy, aby ozdoba stała się lampką, to do środka możemy wstawić również świeczkę.

4. Kieliszki do wina jako ozdoby

Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia. Najpierw najlepiej zmienić kolor kieliszka lub obsypać go na przykład brokatem, a później dodać różne ozdoby w zależności od naszego pomysłu. Efekt jest niesamowity!

5. Kule po złotych rybkach?

Jeśli masz w domu kilka okrągłych akwariów różnych rozmiarów to propozycja dla Ciebie. Jest banalnie prosta w wykonaniu - na spód wysypujemy styropianowe kuleczki, przyozdabiamy wnętrze czymkolwiek sobie wymarzymy, a następnie ustawiamy jedno na drugie. Jeśli chcemy możemy również przyczepić bałwankowi buzię i guziki.

6. Pomysł dla fanów basenu

Czym skutkuje zbyt duża ilość słynnych klapków "japonek"? Pięknym wieńcem. Dosyć niekonwencjonalny pomysł, ale liczy się kreatywność :)

7. Zbędne opony?

Pomysł bardzo prosty. Potrzebujemy oponę i dowolny materiał wypełniający otwór - najlepiej tkaninę, papier lub tekturę. Wszystko przemalowujemy na zaplanowany kolor i tworzymy własny design (na zdjęciu świetne przykłady). Jeśli chcemy osiągnąć efekt bombki choinkowej dodajemy, jak w poprzednich przykładach, na górę wiaderko. I gotowe!

8. Kręgle

Wystarczą białe kręgle, pisaki i trochę tkanin. Tak się składa, że kręgle są w idealnym kształcie, aby przerobić je na bałwanki, a jak Wasze bałwanki będą wyglądać, to już tylko zależy od Waszej inwencji twórczej!

9. Wieniec z klamerek

Potrzebujemy klamerki, koraliki, wstążkę, wieszak/drut i farbę. Drut formujemy w kształt koła i nawijamy na zmianę klamerki i koraliki. Na sam koniec, pozostaje już tylko kokardka i przywieszenie przepięknej ozdoby w wybranym miejscu. Farby przydadzą się osobom, które chcą zmienić kolor klamerek/koralików.

10. Wieniec z papieru

Wycinamy kartkę (może być z gazety, magazynu albo czysta) w kształt trójkąta, a następnie zaginamy od dołu aż do wierzchołka, tworząc prostokąty. Po lekkim rozwinięciu  nabijamy ją na patyczek (może być szaszłykowy), wsadzamy do słoika/nabijamy na plastelinę/drewno i gotowe. Piękna stojąca choinka. Nie zapomnijcie o gwieździe na górę!

11. Renifery z korków po winie

Będziemy potrzebować igły albo noża, aby przebić korek w miejscu, w którym nasz renifer będzie miał nogi, głowę i ogon. Do tych otworów wkładamy patyczki lub gałązki. Na szyję przyczepiamy następny korek, a na nim robimy kolejne dwa otwory - na poroże. Na koniec już zostaje tylko przyozdobienie, na przykład czerwonym noskiem z koralika/plasteliny!

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym