30 maja 2020 (Sobota)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
11.10.2017, 11:50

Najdziwniejsze sporty, o których istnieniu nie miałeś pojęcia!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
3881
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Każdy z nas ma na tym świecie jeszcze wiele do odkrycia, dlatego dzisiaj poszerzymy naszą wiedzę z zakresu niespotykanych konkurencji sportowych, które zdziwią nie jednego. Zaczynajmy!

 

1. Zjeżdżanie na łopacie

Ta zimowa konkurencja zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych i co roku odbywają się prawdziwe zawody z jeszcze prawdziwszą nagrodą pieniężną!

2. Wspinanie się na śliskie drzewo

Ta konkurencja polega na wspięciu się na górę 10 metrowego pala, aby sięgnąć po nagrody kryjące się na samym szczycie, ale ten sport wymaga dużej drużyny, bo wspinamy się dosłownie po sobie nawzajem!

3. Zapasy... stopami

Wszyscy chyba znamy kciukowe zapasy, prawda? A więc ta konkurencja to nic innego, tylko przekształcenie jej w zapasy stopami. Co ciekawe, została ona wymyślona w 1974 przez czterech pijanych mężczyzn i pozostała do dziś.

4. Jeźdźcy strusi!

Tak, nie przeczytaliście źle, Ci sportowcy ujeżdżają strusie i starają się na nich dotrzeć do mety przed wszystkimi przeciwnikami. Dodatkowym utrudnieniem może się okazać to, że te zwierzęta nie lubią aż tak... kooperować.

5. Rzut telefonem

Ta konkurencja to coroczne święto odbywające się w Finlandii od roku 2000. Zawodnicy nie tylko mogą się świetnie zaprezentować i rozbić swój telefon, ale również dostać się do Księgi Rekordów Guinnessa!

6. Wyścigi łóżek

Odbywają się od 1966 roku i nie przestają przyciągać dużych tłumów, bo kto nie chciałby wziąć w takich zawodach udziału?

7. Noszenie pszczół

Ta konkurencja odbywa się głównie w Chinach, gdzie ubrani zaledwie w spodenki i ochronne gogle zawodnicy konkurują o to, na którego z nich usiądzie większa masa pszczół.

8. Strzelanie dziwnych min

To najstarsza konkurencja z tej listy, bo aż z 1267 roku! Polega ona na strzeleniu jak najdziwniejszej i najstraszniejszej miny, jaką tylko potrafimy zrobić. Trudno tutaj oceniać zawodników obiektywnie, dlatego Jury składa się z kilku osób.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym