5 czerwca 2020 (Piątek)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
07.07.2017, 09:12

10 najbardziej zapierających dech w piersiach punktów widokowych. Musisz je zobaczyć!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
4106
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Punktów widokowych na świecie jest mnóstwo. Jednak niektóre z nich cieszą się większą popularnością od pozostałych. Poniższe zestawienie obejmuje najciekawsze i najbardziej zaskakujące punkty widokowe w różnych częściach globu.

1. Empire State Building

Jednym z najbardziej znanych i cenionych punktów widokowych na świecie, jest ten znajdujący się na szczycie Empire State Building w Nowym Jorku. Podziwiać z niego można panoramę miasta, na którą w dużej mierze składają się drapacze chmur. Miejska dżungla robi z tej perspektywy naprawdę duże wrażenie. W szczególności pięknie prezentuje się po zmroku, gdy wszystkie budynki zaczynają się powoli rozświetlać.

2. Eiffel Tower

Wieża Eiffla jest chyba najbardziej znanym punktem widokowym w Europie. Któż nie chciałby spojrzeć na Paryż z góry? Białe miasto, bo tak prezentuje się z perspektywy lotu ptaka, sprawia wrażenie niesamowicie harmonijnego i uporządkowanego. Będąc na Wieży Eiffla przez chwilę można odciąć się od tętniącego w dole życia i w pełni zakosztować w paryskim pięknie. 

3. Everest Base Camp

Ten punkt widokowy nie jest osiągalny dla wszystkich, gdyż znajduje się na wysokości 5545 metrów n.p.m. i sam trekking do niego stanowi spore wyzwanie, związane z aspektem kondycyjnym i zdrowotnym (choroba wysokościowa). Niemniej dotarcie do niego to spełnienie marzeń dla tych, którzy kochają góry i chcą ujrzeć jedne z najwyższych szczytów na świecie znajdujących się w paśmie Himalajów. Przy dobrej, bezchmurnej pogodzie można z Everest Base Camp podziwiać poszarpane, śnieżne granie, które choć piękne, groźnie górują nad okolicą.

4. Grand Canyon Skywalk

Wielki Kanion to jedno z bardziej niesamowitych i zapierających dech w piersi miejsc na ziemi. W jego obrębie znaleźć można wiele miejsc, z których rozciągają się fenomenalne widoki. Jednym z najlepszym jest Grand Canyon Skywalk. Znajduje się ponad 1000 metrów poniżej płynącej w dole rzeki Kolorado. Powstał w 2007 r. i rocznie odwiedza go ok 370 000 turystów. 

5. Skydeck

To punkt widokowy, który dosłownie i w przenośni może przyprawić o zawrót głowy. Znajduje się na 103 piętrze Willis Tower w Chicago. Można z niego podziwiać piękną panoramę miasta. O ile oczywiście zdecydujemy się wejść na oszklony z każdej strony punkt widokowy. Stwierdzenie, że miasto leży u naszych stóp nabiera tam nowego znaczenia.

6. Canada's Glacier Skywalk

W Parku Narodowym Jasper w Kanadzie można przespacerować się ponad lodowcem, dzięki Canada's Glacier Skywalk. Zarówno w dzień, jak i w nocy podziwiać można z niego niesamowitą, górską panoramę.

 

7. Preikestolen

Preikestolen to bez wątpienia najbardziej znana skała w Norwegii, jak i jeden z najbardziej znanych punktów widokowych na świecie. Podziwiać można z niego niesamowitą panoramę na norweskie fiordy, która rekompensuje trud wędrówki. 

8. Bagan

Bagan (lub Pagan) to starożytne miasto znajdujące się na terenie współczesnej Birmy. Obecnie znajduje się tam park archeologiczny. Widok na charakterystyczne budynki ze strzelistymi kopułami można podziwiać z kilku punktów na terenie Bagan lub zdecydować się na spektakularny lot balonem.

9. Kapadocja

Cała Kapadocja jest jednym, wielkim punktem widokowym. Praktycznie z każdego miejsca na terenie tego regionu Turcji można podziwiać niesamowite formacje skalne, jakie powstały na tym obszarze. Jednak najbardziej popularną formą oglądania Kapadocji, jest lot balonem. Codziennie skoro świt, setki balonów wzbijają się w powietrze, tworząc wraz ze wschodzącym słońcem wspaniały spektakl. Jest to doświadczenie, które po prostu trzeba mieć na swoim koncie!

10. Corcovado Mountain

Góra Corcovado pozwala podziwiać Rio de Janeiro niemalże jak z lotu ptaka. Rozciągająca się ze szczytu panorama jest naprawdę rozległa. Turystów przyciąga tam nie tylko widok, ale również ogromna statua Chrystusa stojąca na wierzchołku Corcovado.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym