3 kwietnia 2020 (Piątek)
Imieniny: Jakub, Pankracy Ryszard
C Baran
(21.03 - 19.04)
26.06.2017, 09:35

Na rynek zostały zatwierdzone pistolety… usypiające dzieci!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
4339
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Agencja żywności i leków w Ameryce ogłosiła wydanie zgody na udostępnienie na rynek nowych „znieczulających pistoletów na strzałki” służących w szczególnym stopniu  pomocy w uspokojeniu dzieci cierpiących na ADHD.

„Ze względu na gwałtowny wzrost zachorować na ADHD, na rynku zaistniała bardzo duża potrzeba na taki właśnie produkt,” mówi William Murray, menedżer do spraw public relations firmy odpowiedzialnej za pistolet.

Ów cudowny wynalazek jest w stanie uspokoić, a nawet uśpić dziecko w mniej niż 4 sekundy i z tego co do tej pory wykazały badania nie ma żadnych długo-terminowych skutków ubocznych. Narzędzie jest adresowane głównie pomocy rodzicom, którzy nie radzą sobie ze swoimi dziećmi dotkniętymi zespołem ADHD. Pistolet ma zasięg od około 3 do 4 metrów, a efekt uspokajający ma trwać od 4 do 6 godzin po jednorazowym wstrzyknięciu. Producent doradza jednak, aby urządzenia nie stosować więcej niż 2 razy dziennie, aby nie doprowadzić do uzależnienia organizmu od substancji zawartych w leku.

Jednak rozwiązanie ma swoich przeciwników. Organizacja Mothers against Drugs zakwalifikowała lek jako „bardzo niebezpieczny” i wypełniła już dokumenty, aby sprawa trafiła do sądu.

To po prostu jest niedorzeczne i nie do pomyślenia, że mamy zacząć strzelać we własne dzieci z pistoletów, aby wstrzykiwać im leki,” mówi Martha Brown wiceprezydent wyżej wymienionej organizacji. „Równie dobrze można użyć paralizatora elektrycznego, skoro już o takich rozwiązaniach mówimy” powiedziała dziennikarzom podczas konferencji prasowej.

Pomimo dużych kontrowersji spowodowanych planem wypuszczenia produktu na rynek, pistolety powinny być dostępne w aptekach w Ameryce już w okolicach tego lata. Może do tego czasu wszystko jeszcze się zmieni, ale na to nie wygląda. Czy powyższe rozwiązanie to duże udogodnienie, czy może raczej już nadużycie? W końcu jeśli lek nie ma w składzie żadnych substancji powodujących skutki uboczne nie powinniśmy się go bać...

 

CZY UWAŻASZ, ŻE PRODUKT POWINIEN TRAFIĆ NA RYNEK?

TAK
NIE

Liczba głosujących: 44

TAK - 57%

NIE - 43%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym