6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
19.07.2017, 14:12

Młoda kobieta odważyła się założyć minispódniczkę. Została za to aresztowana! [VIDEO]

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
4823
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Krótka spódniczka oraz bluzka odsłaniająca brzuch. Taki strój wystarczył, by pewna mieszkanka Arabii Saudyjskiej została zatrzymana. Czy grozi jej za to niebezpieczeństwo?

Dziewczyna została zatrzymana kilka dni po tym, jak w Internecie zostało opublikowane nagranie, na którym ubrana w "niedozwolony strój" przechadza się po ruinach fortu w prowincji Nadżd. Miejsce jest nieprzypadkowe: to jeden z najbardziej konserwatywnych rejonów w kraju. 

Choć trwa zaledwie kilkanaście sekund, to filmik błyskawicznie zyskał popularność wśród użytkowników Snapchata (gdzie został opublikowany). Dodatkowo w sieci ukazały się zdjęcia przedstawiającą tę samą osobę, tym razem siedzącą na pustyni. 

Wideo wywołało oburzenie wśród saudyjskich użytkowników internetu. Na Twitterze powstał nawet hasztag wzywający do ukarania Saudyjki. 

Pojawiły się jednak również pozytywne głosy, broniące czynu dziewczyny, który został określony mianem "heroicznego". 

Tożsamość kobiety nie została ujawniona

Znany jest jedynie jej pseudonim, Khulood, który w języku arabskim oznacza wieczność, nieśmiertelność.  Do aresztowania doszło w stolicy kraju, Rijadzie. Policja jako powód podała noszenie "nieskromnych ubrań, niezgodnych z zasadami ubioru panującymi w tym sunnickim królestwie". Sprawa została przekazana prokuraturze. 

Czy grozi jej kara?

Na razie los kobiety pozostaje niejasny. Saudyjska gazeta "Okaz" poinformowała, że lokalni politycy złożyli oficjalny wniosek do gubernatora i policji w regionie, prosząc o podjęcie działań przeciwko tym, którzy przygotowali film. 

W Arabii Saudyjskiej od kobiet, w tym również obywatelek innych krajów, wymaga się noszenia w miejscach publicznych długich, luźnych, zakrywających szat zwanych abajami. Większość Saudyjek zasłania również włosy i twarz. 

Czy kobieta powinna zostać ukarana?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 46

Tak - 9%

Nie - 91%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym