4 kwietnia 2020 (Sobota)
Imieniny: Ambroży, Izydor Mira
C Baran
(21.03 - 19.04)
02.06.2017, 10:40

Bycie w związku z tylko jedną dziewczyną jest w tym mieście powodem do wstydu

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
31904
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

I choć monogamia jest najbardziej powszechnym typem związku, jest takie miejsce na świecie, gdzie mężczyźni mają po 2-3 dziewczyny, którym w dodatku ten stan rzeczy zupełnie nie przeszkadza.

Dongguan, miasto leżące w jednej z południowo-wschodnich prowincji Chin, znane jest z produkcji popularnych urządzeń elektronicznych takich jak chociażby iPhony czy iPady. Dongguan jest również nazywane chińską "stolicą seksu" z powodu ogromnej dysproporcji pomiędzy liczbą żyjących w nim kobiet i mężczyzn. Jest tak za sprawą polityki operujących tam firm, które praktycznie w ogóle nie zatrudniają mężczyzn, uznając ich za niesolidnych i niewartych zaufania pracowników. I właśnie dlatego na ulicach miasta spotyka się w większości same kobiety.

Nikogo nie dziwi więc fakt, że pracujące i żyjące w Dongguan kobiety są niezwykle samotne, mając bardzo mało okazji na odnalezienie prawdziwej miłości. Słabość tę wykorzystują jednak miejscowi i okoliczni mężczyźni, którzy chwalą się, że posiadają po kilka dziewczyn. "Łatwiej jest tutaj znaleźć dziewczynę niż pracę", wyznał jeden w wywiadzie dla lokalnej telewizji.

Panujący w mieście niecodzienny trend jest o tyle zaskakujący, że kobiety są świadome, że tkwią w poligamicznych związkach, niejednokrotnie znając osobiście pozostałe dziewczyny swoich chłopaków. Wiele z nich pracuje ze sobą w tych samych fabrykach, spędzając po pracy romantyczne chwile u boku tego samego partnera.

"Mam trzy dziewczyny i wszystkie o sobie wiedzą. Wielu z moich kolegów również ma kilka dziewczyn", tłumaczy Li Bin, pracownik jednej z fabryk. "W tym mieście jest mnóstwo młodych i naiwnych pracownic fabryk. Czemu nie mieć więcej niż jednej dziewczyny, jeśli się da? Zrozum, każdy jest tutaj, by się dobrze bawić; jeśli Tobie to nie odpowiada, innym będzie".

Organizacje działające w Dongguan na rzecz praw kobiet twierdzą z kolei, że pracujące w mieście kobiety nie traktują tych związków na poważnie, szukając jedynie chwilowego odskoku od przemysłowej rzeczywistości. Ich zdaniem większość z nich wróci po pewnym czasie do swoich rodzinnych miast, gdzie wstąpią w związek małżeński i założą normalną, monogamiczną rodzinę.

Uważasz, że posiadanie więcej niż jednego partnera/jednej partnerki to dobry pomysł?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 670

Tak - 43%

Nie - 57%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym