1 czerwca 2020 (Poniedziałek)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
13.06.2017, 20:19

Dwukrotnie postrzelił się w kolano pistoletem na gwoździe. Lekarze nie wierzyli w jego szczęście

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
73046
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Użytkownik serwisu imgur zamieścił na stronie portalu zdjęcia z wypadku na budowie w Chicago, gdzie niedawno rozpoczął pracę jako cieśla. 

W trakcie drugiego dnia mężczyzna przez przypadek stanął stopą na przewodzie od pistoletu na gwoździe, posyłając w swoją stronę dwa potężne gwoździe - oba wbiły się bezpośrednio w kolano.

Koledzy z pracy czym prędzej przewieźli go do pobliskiego szpitala, nawet nie rozważając wezwania karetki, co w USA wiąże się z ogromnymi kosztami. W drodze mężczyzna rozciął spodnie, by przyjrzeć się odniesionym obrażeniom. Ku swojemu zaskoczeniu...  noga wyglądała zadziwiająco dobrze. 

W każdych innych okolicznościach powinno się to skończyć bardzo poważnymi uszkodzeniami nogi, jednak anonimowy użytkownik serwisu urodził się pod szczęśliwą gwiazdą - oba gwoździe wbiły się idealnie pomiędzy kością a rzepką, w ogóle nie uszkadzając kośćca nogi. 

Po 11 godzinach oczekiwania na izbie przyjęć, przybyły na miejsce lekarz próbował wyjąć gwoździe manualnie, bez narażania pacjenta na wydatki związane z operacją. Niestety gwoździe utkwiły tak głęboko, że jedyną opcją było poddanie się zabiegowi chirurgicznemu. Chirurg przed przystąpieniem do pracy wykonał prześwietlenie, po którego wnikliwej analizie stwierdził, że tak fartowne ułożenie gwoździ zakrawa o prawdziwy cud. Jego opinię potwierdziło sześciu innych lekarzy, który zbiegli się do sali, by na własne oczy zobaczyć ten szokujący przypadek.

Cena operacji? Niespełna 150 tysięcy złotych. Na całe szczęście firma ubezpieczeniowa mężczyzny pokryła wszystkie koszty. Autor tematu stwierdził, że ma się dobrze i planuje niebawem wrócić do pracy. Tym razem zamierza... uważniej stawiać kroki.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym