29 marca 2020 (Niedziela)
Imieniny: Cyryl, Józef Zenon
C Baran
(21.03 - 19.04)
19.12.2017, 15:30

Małżeństwo dorobiło się fortuny na Bitcoinie. Pozyskane pieniądze przeznaczyli na wyjątkowy cel...

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
13164
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Halle Tecco i jej partner Jeff Hammerbacher mają nosa do wzbogacania się na nowych technologiach. W 2013 roku podjęli najlepszą decyzję w swoim życiu, inwestując w mało znaną wówczas "ciekawostkę", cyfrową walutę o nazwie Bitcoin.

Halle oraz Jeff ujawnili niedawno, że swoją pozyskaną na rosnącym kursie Bitcoina fortunę oddali ośrodkowi badawczemu zajmującemu się leczeniem raka w szpitalu MUSC Hollings Cancer Center w Południowej Karolinie.

„Na kilka lat zapomnieliśmy o naszej inwestycji w Bitcoiny. Wtem kryptowaluta przybrała interesujący kierunek rozwoju”, mówi Halle Tecco. Chociaż para zdecydowała się nie zdradzać dokładnej kwoty, jaką oddali szpitalowi, wiadomo, że po sprzedaniu jej wartość wyniesie przynajmniej setki tysięcy dolarów – oczywiście, o ile kurs Bitcoina utrzyma się na aktualnym poziomie.

Halle nie ukrywa, że zainwestowała z partnerem w Bitcoiny głównie z ciekawości, ale także z chęci zdywersyfikowania ich wspólnego portfolio. W momencie, gdy kupili wirtualną walutę, jedna jej jednostka warta była około 800 dolarów.

Teraz Bitcoin kosztuje nawet $17000 dolarów – ponad 20 razy więcej! Po tak ogromnym skoku, kryptowaluty, wcześniej wzbudzające zainteresowanie przede wszystkim osób związanych z branżą nowych technologii, dzisiaj nie schodzą z ust inwestorów z Wall Street.

Jeff Hammerbacher był jednym z pierwszych inżynierów pracujących dla Facebooka. Teraz mężczyzna prowadzi laboratorium medyczne Mount Sinai w Nowym Jorku. Jego żona, Halle, to założycielka funduszu medycznego Rock Health. Ponadto, małżeństwo zajmuje się swoją organizacją finansową Techammer, wspomagając startupy.

Para wierzy, że mówienie publicznie o ich „bitcoinowej filantropii” zainspiruje tych, którzy wzbogacili się na kryptowalucie, do postąpienia w podobny sposób i wsparcia swoimi pieniędzmi ciężko chorych.

„Inwestorzy dorabiający się fortuny na Bitcoinie powinni spożytkować swoje szczęście pomagając innym”, mówi Halle. „Mam nadzieję, że po nas znajdą się inni, którzy przeznaczą swoje zyski na cele charytatywne”, dodaje.

Czy kupiliście kiedyś Bitcoiny?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 129

Tak - 29%

Nie - 71%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym