4 kwietnia 2020 (Sobota)
Imieniny: Ambroży, Izydor Mira
C Baran
(21.03 - 19.04)
21.04.2015, 00:40

Lista najbardziej drastycznych filmów, które przyprawią Cię o mdłości

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
14095
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Jeśli zwykły katar to dla Ciebie powód do tygodniowego leżenia w łóżku z cierpiętniczą miną na twarzy, a ból głowy skłania Cię do przekopania medycznych stron internetowych, by utwierdzić się w przekonaniu, że masz tętniaka mózgu; jeśli z Twoich szuflad wysypują się różnego rodzaju leki i zawsze nosisz przy sobie żel antybakteryjny do rąk; albo jeśli Twoja wyobraźnia jest bardzo wrażliwa i podatna na sugestie, musisz wiedzieć, że pewne filmy po prostu nie są dla Ciebie. Żeby uniknąć zapładniania Twojego umysłu jeszcze gorszymi pomysłami, prześledź naszą listę produkcji, których lepiej unikać.

Śmiertelna gorączka

Horrorów, w których grupa nastolatków wyjeżdża do domku letniskowego , by się alkoholizować, seksualizować i imprezować, ale niekoniecznie wraca w tym samym składzie (albo nie wraca w ogóle), wszyscy zapewne widzieliśmy już wiele. Ale jeden z nich, oprócz zwykłych strachów, może dostarczyć także chorobliwej pożywki dla hipochondryków. Chodzi o film Śmiertelna gorączka.

 

Akcja tego horroru opiera się na prostym fakcie trupa rozkładającego się powoli w źródle zaopatrującym domek w wodę. Trujące substancje przenikają ze zwłok do cieczy, z której korzystają wszyscy bohaterowie - pijąc ją, kąpiąc się, goląc. Skutki są makabryczne: w różny sposób ciało zaczyna odpadać od zakażonych osób. Najbardziej spektakularne i traumatyczne sceny zawierają rozpadającą się w trakcie stosunku waginę czy skórę odrywającą się od nóg dziewczyny podczas depilacji... Co wrażliwsi pewnie nigdy nie zaufają już wodzie z kranu i do listy rzeczy, bez których nie sposób żyć dołączą butelkowaną wodę.

Contracted

Jeśli ktoś już wcześniej nie pałał entuzjazmem na myśl o jednorazowych numerkach z przypadkowym partnerem, film Contracted na pewno dołoży kolejny argument przeciwko. 

 

Żeby nie zdradzać za dużo z fabuły, skupmy się tylko na najważniejszych momentach. Główna bohaterka przesypia się z nieznajomym facetem i następnego dnia czuje się okropnie. Do zwykłych poimprezowych objawów szybko dochodzą kolejne, już niezbyt standardowe. A wśród nich: oko w zasadzie wybucha w środku głowy i dziewczyna zaczyna przypominać opętaną ćpunkę, wypada jej większość włosów, stopniowo odpadają kolejne paznokcie, a jako wisienka na torcie - cała masa robaków wypada z jej waginy. Dobry powód, by nie rozmawiać z nieznajomymi?

Contagion - Epidemia strachu

Zwykłe przeziębienie może ostro dać człowiekowi w kość, ale po obejrzeniu Contagion - Epidemia strachu na zawsze ból głowy, katar i ogólne osłabienie będą wydawać się bardziej podejrzane niż zazwyczaj.

 

Dzieje się tak dlatego, że właśnie takie objawy przypominające przeziębienie były oznaką złapania groźnego wirusa MEV-1, który w bardzo krótkim czasie uśmiercał chorych. Co więcej, roznoszący się drogą powietrzną niewidoczny wróg zdziesiątkował populację ludzkości, podczas gdy uczeni starli się znaleźć antidotum.

Bastion

O ile jakiekolwiek symptomy zawsze są alarmujące dla osób przewrażliwionych na punkcie swojego zdrowia, o tyle mogą zdarzyć się sytuacje, gdy śmierć nadchodzi bez ostrzeżenia. Tak na przykład dzieje się w Bastionie.

 

Ten serial zrealizowany na podstawie powieści Stephena Kinga to prawdziwy horror dla hipochondryków. Nie dość, że po wydostaniu się z wojskowego laboratorium super wirus zabija niemal całą ludzkość, to na dodatek człowiek, który rano budzi się zupełnie zdrowy, już przed zachodem słońca może zostać znaleziony bez życia - i to nie doświadczając absolutnie żadnych niepokojących symptomów!

Cujo

Inna ekranizacja zrealizowana na podstawie historii powołanej do życia przez Kinga może nie wydawać się zbyt straszna czy krwawa, ale pewnie jest w stanie zmienić stosunek niektórych osobników do zwierząt i zabaw z nimi.

 

Film Cujo opowiada o sympatycznym niegdyś bernardynie, który zaraża się wścieklizną od chorego nietoperza. Ukąszenie nie tylko przenosi chorobę na psa, ale także zmienia ją w ogromną, krwiożerczą bestię, atakującą z zaciętością bohaterów opowieści. Unikanie bezpańskich psów po obejrzeniu tego filmu będzie w pełni uzasadnione, choć może wystarczy po prostu zrezygnować z seansu.

Czarnobyl. Reaktor strachu

Na zupełnie inne zagrożenie zwraca uwagę film Czarnobyl. Reaktor strachu. Jego fabuła opowiada historię grupy turystów, którzy wybierają się na ekstremalną wycieczkę do miasta-widma, niegdyś zamieszkałego przez pracowników reaktora nuklearnego. Okazuje się, że starzy mieszkańcy wciąż tam są - pod postacią zniekształconych mutantów, które atakują wszystko, co się rusza. Mało tego, turyści sami zaczynają odczuwać skutki śmiercionośnego promieniowania.

 

Taka dawka nuklearnej grozy z pewnością przypomni wszystkie zasłyszane informacje o skażeniu promieniotwórczym i nakaże z podejrzliwością traktować takie sprzęty jak telefon komórkowy, mikrofalówka, telewizor czy komputer.

The Inbetweeners 2

Trzeba jednak pamiętać, że nie tylko horrory i thrillery mogą być niebezpieczne dla przewrażliwionych na punkcie swojego zdrowia hipochondryków. Jako przykład - komedia The Inbetweeners 2

 

A szczególnie jeden moment, który nie łatwo wymazać z pamięci. Chodzi o odrażającą scenę w parku wodnym. W skrócie - rzecz wiąże się z rurą do zjeżdżania, walą wodną, pływającą biegunką i dużą ilością wymiocin. Spróbujcie zapomnieć o takim obrazku, gdy następnym razem będziecie nurkować w basenie pełnym ludzi (oraz ich wydzielin i zarazków).

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym