7 kwietnia 2020 (Wtorek)
Imieniny: Donata Krystian
C Baran
(21.03 - 19.04)
15.03.2018, 18:00

Lekarze wmawiali jej, że „zmyśla chorobę” i odsyłali ją z kwitkiem. Gdy wzięła sprawy w swoje ręce, odkryła przerażającą prawdę…

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
35503
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Przyuczająca się do zawodu pielęgniarki 23-letnia Georgia McLennan wielokrotnie zwracała się z prośbą o pomoc do lekarzy, szukając przyczyny doskwierającego jej od dłuższego czasu bólu. Pomimo, że młoda kobieta była zdesperowana, zamiast na szczegółowe badania, specjaliści kierowali ją poradni psychologicznej, trwając w przekonaniu, że jest ona hipochondryczką i „wymyśliła sobie chorobę”.

Wywalczona przez Georgię tomografia komputerowa ujawniła coś, o czym 23-latka nie śniła nawet w najgorszych koszmarach. W ciele dziewczyny odkryto porażającą ilość ZMIAN NOWOTWOROWYCH, skupionych przede wszystkim w jej płucach.

Na zewnątrz Georgia wyglądała na promieniejącą zdrowiem młodą kobietę. Jednak odczuwany przez nią uporczywy ból okazał się objawem śmiertelnego zagrożenia dla jej życia. Po obejrzeniu zdjęć wykonanych tomografem, lekarze przewidywali, że jeśli 23-latka nie rozpocznie pilnego leczenia, to umrze… w przeciągu kilku dni.

Po kilku miesiącach wyczerpującej chemioterapii oraz zastrzyków dokonywanych bezpośrednio w rdzeń kręgowy, stan zdrowia Georgii poprawił się. Zdaniem specjalistów, to cud, że terapia zadziałała w jej przypadku tak dobrze. Stan opanowanego przez nowotwory organizmu 23-latki był opłakany.

“Gdy spojrzałam na zdjęcia z tomografu, od razu wiedziałam, że jest ze mną bardzo źle”, przypomina sobie dzielna 23-latka z Australii, „Lekarze nie wierzyli, że mogę cierpieć na ciężką chorobę, bo na zewnątrz wyglądałam na okaz zdrowia”, dodaje.

“Przygotowywano mnie na scenariusz, w którym nowotwór zabije mnie zanim lekarzom uda się w ogóle przeprowadzić biopsję guzów i przygotować dla mnie terapię”, mówi Georgia.

Siejącego zniszczenie w ciele dziewczyny raka zidentyfikowano jako chłoniak Burkitta. To wyjątkowo szybko rozprzestrzeniający się i groźny rodzaj nowotworu.

Na szczęście wyczerpujące leczenie okazało się przynosić wymierne  skutki, a choroba Georgii McLennan jest w remisji. Chociaż na chwilę obecną nie można mówić jeszcze o stuprocentowym sukcesie chemioterapii, młoda kobieta powróciła już na studia.

Czy boicie się niewłaściwych diagnoz wydawanych przez lekarzy?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 617

Tak - 91%

Nie - 9%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym