4 czerwca 2020 (Czwartek)
Imieniny: Franciszek Karol
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
05.02.2018, 20:00

Lekarstwo na łysienie znalezione… w McDonald's?! Zaskakujące odkrycie japońskich naukowców!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
2921
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Japońscy naukowcy podają, że udało im się odkryć lekarstwo na łysienie. Jak się okazuje, pożądany przez wielu mężczyzn na całym świecie „magiczny eliksir” wykorzystywany dzisiaj jest głównie do... przyrządzania frytek w sieci restauracji McDonald’s.

Specjaliści z uniwersytetu Yokohama National, pracujący na co dzień z komórkami macierzystymi, zastosowali dimetylosiloksan w rewolucyjnej terapii, która przywróciła bujne owłosienie starzejącym się myszom.

Co najbardziej zaskakuje, to fakt, że substancja ta najpowszechniej stosowana jest przy przygotowywaniu frytek w McDonald's, jako składnik zapobiegający spienianiu się oleju.

Wstępne testy odkrytej w Japonii metody wskazują, że dimetylosiloksan równie skutecznie działać będzie u ludzi, odwracając powiązany z postępującym wiekiem nieunikniony u mężczyzn proces łysienia.

Jeśli wierzyć rezultatom opublikowanego przez Japończyków badania, dzięki dimetylosiloksanowi naukowcom udało się opracować nadający się do masowej produkcji środek, nazywany przez nich „zalążkiem torebek włosowych” („HFG”), a więc tkanki otaczającej korzeń włosa i stymulującej jego wzrost.

Znawcy tematu nie ukrywają podziwu nad pomysłowością naukowców z Yokohama National, nazywając ich udokumentowane obserwacje „świętym Graalem w dziedzinie porostu włosów”.

„Kluczem do sukcesu naszego eksperymentu okazał się dobór składników dla stosowanego w leczeniu nośnika. Jako jego fundament wykorzystaliśmy przepuszczalny dla tlenu dimetylosiloksan, który sprawdził się w tej roli naprawdę dobrze”, mówi profesor Junji Fukuda, jeden z badaczy odpowiedzialnych za odkrycie.

„Ta metoda jest bardzo skuteczna, a rezultaty jej stosowania obiecujące”, dodaje Junju, „Mamy nadzieję, że opracowana przez nas technika szybko stanie się elementem terapii regenerujących gęstość owłosienia w walce z m.in. łysieniem androgenowym u mężczyzn”.

Dziedzina medycyny skupiająca się na odwracaniu wywołanej wiekiem utraty włosów to biznes przynoszący ogromne zyski firmom farmaceutycznym, jednak wciąż nieoferujący stałego rozwiązania dla cierpiących z powodu łysiny pacjentów. Wynalazek japońskich naukowców daje nadzieję na to, że już niedługo się to zmieni.

Co myślisz o łysieniu?

Wygląda dobrze, dodaje mężczyznom charakteru
To koszmar, sprawia że 30-latkowie wyglądają jak emeryci

Liczba głosujących: 22

Wygląda dobrze, dodaje mężczyznom charakteru - 14%

To koszmar, sprawia że 30-latkowie wyglądają jak emeryci - 86%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym