2 kwietnia 2020 (Czwartek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
19.10.2017, 12:19

Odnaleziono "szkielet smoka". Czy chińska legenda może okazać się prawdziwa?

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
55314
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Przesądni ludzie lubią udowadniać, że są tacy nie bez powodu. W tym przypadku, mieszkańcy jednej z chińskich wiosek odkryli ponad 18-metrowy szkielet stworzenia, które do złudzenia przypomina smoki z ich miejscowych wierzeń.

Miejscowi nie potrafią otrząsnąć się z tego, że znaleźli szkielet stworzenia, które przypłynęło do nich z przestworzy. W chińskich wierzeniach smoki nie mają skrzydeł, ale i tak mają zdolność latania. Wszystko pasowało idealnie do tego, co zobaczyli. Czy to prawda, czy może jednak ktoś robi sobie jakiś okrutny żart?

 

Mieszkańcy Zhangjiakou nakręcili oględziny szkieletu, na których nie mogli się napatrzeć na potężną czaszkę stworzenia, dwie małe ręce i długie na ponad 18 metrów ciało leżące w trawie. Niektórzy sami temu nie wierzyli, ale wielu z nich było przekonanych, że patrzą właśnie na pozostałości po jednej z ich mitologicznych bestii.

Do tej pory nadal nie jest wiadomo czy zajście nie zostało ustawione albo czy nie jest to po prostu jakiś rekwizyt do filmu zostawiony w danym miejscu tylko dla zabawy lub do zbadania reakcji tubylców. Władzie Zhangjikaou jeszcze nie wypowiedziały się na ten temat, ale nagranie zostało już obejrzane ponad 10 milionów razy!

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym