3 kwietnia 2020 (Piątek)
Imieniny: Jakub, Pankracy Ryszard
C Baran
(21.03 - 19.04)
26.03.2017, 20:00

Kochający mąż sporządził listę 15 rzeczy, za które kocha żonę walczącą z depresją

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
77257
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Tim Murphy, inżynier z Los Angeles, sprawił swojej niedawno poślubionej żonie Molly niezwykłą niespodziankę,  tą pełną miłości wiadomością. Molly, która cierpi na depresję, właśnie wróciła z podróży do San Francisco i czuła się lekko przygnębiona. Kiedy opadła na swoje łóżko, zauważyła, że Tim zostawił na lustrze w ich sypialni wiadomość którą podpisał... 

"15 powodów, dla których Kocham moją żonę" 

"Nie mówię, że choroba psychiczna zostanie uleczona przez miłe słowa na lustrze," napisała Molly w serwisie Imgur

"W rzeczywistości, aby sobie poradzić z jej objawami, potrzebna jest profesjonalna opieka, miłość, empatia, a czasem nawet leki" dodaje Molly.

„Wiele osób boryka się z objawami depresji, więcej niż prawdopodobnie sobie zdaje sprawę... Okażcie im życzliwość i przypomnieć im te wspaniałe rzeczy, a będzie im lepiej. Każdy potrzebuje czasem trochę pomocy".

"To dzięki jego wsparciu i miłości dziś znowu potrafię czerpać radość z życia. Dzięki niemu jestem na dobrej drodze do pełnego wyzdrowienia,. Czuję, że wygrałam z chorobą". 

"To może być tylko kilka słów na moim lustrze, ale będę patrzeć na nie i kiedy budzę się to wiem, że nie jestem sama. Ja wiem, że to mój najlepszy przyjaciel, mój pilot w życiu, który mnie przez nie prowadzi "

„Nie chodzi o to  że „nie jestem warta”  lub „nie wystarczająca" dla mojego męża. Wszyscy mamy słabsze dni. Czasem nie radzimy sobie z pewnymi tematami zbyt dobrze. ALE, jesteśmy partnerami. On jest tutaj dla mnie, gdy jest mi ciężko. I doceniam to. On również miewa kiepskie dni.  I będę wtedy trzymać go za rękę, tak jak on trzyma moją. Życie może być trudne. Odpowiedź to, nigdy nie drwić, kpić, czy też umniejszać kogoś. Bądź miły. Bądź najlepszą wersją siebie"

Czy depresja to słabość charakteru?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 1532

Tak - 28%

Nie - 72%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym