16.06.2017, 08:26

Kobiety, które opuściły znęcających się nad nimi partnerów. Za pomocą tych zdjęć zachęcają do zerwania toksycznych związków

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
2431
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

#Supersheroes to litewski projekt społeczny, którego głównym celem jest zrzeszanie kobiet doświadczających przemocy domowej i udowadnianie im, że tkwienie w toksycznym związku jest destrukcyjną drogą donikąd. Aby lepiej trafić do opinii publicznej, stworzono poniższą sesję zdjęciową, która pokazuje, że kobieta mająca odwagę na opuszczenie znęcającego się nad nią partnera to kobieta silna i niezależna - niczym superbohaterka dająca przykład innym.

Edita, matka 6 dzieci. Opuściła znęcającego się nad nią męża. "Mogę nawet ubiegać się o fotel prezydenta"

"Nigdy nie powinnaś godzić się z poniżaniem i cierpieniem. Czeka na ciebie zupełnie inne życie - jaśniejsze, piękniejsze, pełne nadziei. Jesteśmy silniejsze od mężczyzn. Wierzę, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło i że do każdego problemu zawsze istnieje jakieś rozwiązanie".

Elena, matka 3 dzieci. Opuściła znęcającego się nad nią męża. "Nie jestem ofiarą, jestem wojowniczką"

"Odzyskasz wiarę w siebie, gdy tylko opuścisz toksyczny związek. Mnóstwo kobiet doświadczających przemocy domowej zwraca się do centrów kryzysowych dla kobiet i dzieci. Ale za przemocą fizyczną kryje się również przemoc psychiczna. I czasami jest ona o wiele gorsza, ponieważ niezwykle trudno jest zmagać się z jej niewidzialnymi konsekwencjami".

Viktorija, matka 5 dzieci. Opuściła znęcającego się nad nią męża. "Kobieta nie jest przedmiotem"

"Skontaktuj się z rodziną i przyjaciółmi już pierwszego razu, gdy twój partner zacznie się nad tobą znęcać. Kobieta nie jest przedmiotem, nie musi opierać się na opinii innych na swój własny temat. Może powiedzieć nie znęcaniu się i odmówić bycia ofiarą". 

Kristina, matka 2 dzieci. Opuściła znęcającego się nad nią męża. "Odważ się o tym powiedzieć"

"Im dłużej będziesz żyła w środowisku przemocy domowej, tym ciężej się będzie z niego wydostać. Jednakże nigdy nie jest na to za późno, nawet jeśli masz pięcioro dzieci".

Zita, matka 2 dzieci. Opuściła znęcającego się nad nią męża. "Już nie jestem ofiarą"

"Są kobiety, które przeżywają całe swoje życie w związkach pełnych przemocy domowej: obwiniają o to innych, narzekają, robią z siebie ofiary. Zrób coś! Czasami im mocniej uderzysz o ziemię, tym mocniej się od niej odbijesz".

Uważasz tego typu akcje społeczne za przydatne i skuteczne?

tak
nie

Liczba głosujących: 16

tak - 88%

nie - 13%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym