2 kwietnia 2020 (Czwartek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
25.05.2018, 15:00

Kobietę we śnie ugryzł wąż. Jej dziecko zmarło, gdy jad przeniknął do mleka matki

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
4560
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Indie. Kobieta, którą we śnie ugryzł wąż, nieświadomie zatruła swoją córkę podczas karmienia piersią. W wyniku tego koszmarnego zbiegu okoliczności, zarówno dziecko, jak i mama straciły życie.

35-letnia mama pochodząca z indyjskiej prowincji Uttar Pradesh nie zdawała sobie sprawy z tego, że we śnie ukąsił ją jadowity wąż. Po przebudzeniu, jak co dzień, nakarmiła swoją córeczkę piersią. Wraz z mlekiem, z organizmu matki do ciała dziecka przedostała się mordercza trucizna.

Stan zdrowia trzyletniej dziewczynki oraz jej mamy nagle gwałtownie się pogorszył. Rodzina ofiar nie potrafiła ustalić, co było przyczyną. Niestety, kobieta z dzieckiem zmarły zanim dotarły do szpitala, gdzie miałyby szansę podjąć leczenie. Taką wiadomość do informacji publicznej przekazał Vijay Singh, śledczy policyjny.

Już po fakcie, rodzina kobiety zauważyła w innym pokoju uciekającego węża, jednak pomimo prób schwytania go, zwierzęciu udało się opuścić dom, po czym schroniło się wśród gęstej roślinności. Pościg należało przerwać, gdyż wiązałby się ze zbyt dużym niebezpieczeństwem – nie warto narażać się na atak ze strony agresywnego zwierzęcia.

Jak przyznaje przedstawiciel służb porządkowych, chociaż sekcja zwłok niemowlęcia jeszcze nie została przeprowadzona, policjanci zajmujący się tą smutną sprawą traktują ją jako przypadek nieumyślnego spowodowania śmierci.

W Indiach występuje nawet 300 znanych nauce gatunków wężów, spośród których 60 zakwalifikowanych jest jako szczególnie niebezpieczne i dysponujące śmiercionośnym jadem. Wśród tych wyjątkowo groźnych egzemplarzy znaleźć można takich pełzających zabójców, jak kobra indyjska, bungarus, daboja łańcuszkowa, czy echis.

Spośród około 100 000 zgonów na świecie, będących rokrocznie konsekwencją ukąszenia przez jadowitego węża, aż 46 000 ma miejsce właśnie w Indiach -  jeśli wierzyć opublikowanemu w 2011 roku raportowi sporządzonemu przez amerykańskie stowarzyszenie zajmujące się badaniem egzotycznych chorób.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym