31 marca 2020 (Wtorek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
06.11.2017, 11:18

Kiwi dostępne od 25 roku życia - czy ten owoc jest bezpieczny?!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
37127
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

To pewnie nie pierwszy raz, kiedy widzicie tytuł artykułu i zachodzicie w głowę „dlaczego?” To żadna podpucha, żeby kupić kiwi w sklepie Asda musisz pokazać dowód i być powyżej 25 roku życia.

Chcecie wiedzieć dlaczego? W Manchesterze wprowadzili taki zakaz ze względu na jeden incydent, który przytrafił się pewnemu znanemu artyście. Niegdyś wokalista w One Direction, teraz samotny strzelec – Harry Styles na swoim koncercie w Londynie został obrzucony właśnie tym owocem. Z racji tego, że niedługo miał się odbyć następny występ piosenkarza, postanowiono wprowadzić ograniczenia dotyczące kupowania tego właśnie owocu.

Reprezentant Asda powiedział: „Wiemy, że nasi klienci kochają Harry’ego Styles i czujemy, że to nasz obowiązek, aby bronić go przed złymi kiwi”, mówiąc złymi kiwi miał na myśli złych ludzi, którzy wejdą w ich posiadanie, to gra słowna na przysłowiu „bad apple”, które w polskim występuje jako „czarna owca”. „Bardzo nie chcielibyśmy, aby dane wydarzenie się powtórzyło i wydaje nam się, że to dobry sposób, żeby temu zaradzić”.

 

Styles niemal przewrócił się kiedy oberwał kiwi! Sklepy Asda wywiesiły informację dlaczego dana sytuacja ma miejsce, a pracownicy dostali nakaz sprawdzania dowodów kupującym kiwi. To nie jest pierwszy raz, kiedy nałożono limity co do kupowania owoców podczas ważnych wydarzeń. Wcześniej, w tym samym roku, uczestnicy festiwalu Reading and Leeds dostali zakaz wnoszenia ananasów, bo w jednej z piosenek zespołu Glass Animals były słowa „pineapples are in my head”.

 

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym