6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
30.12.2017, 14:01

Kilka inspirujących historii, które sprawią, że na nowo uwierzysz w ludzkość!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
1769
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

W dzisiejszych czasach słysząc o wszystkich katastrofach, zbrodniach i przestępstwach, czasami ciężko jest utrzymać pozytywne nastawienie i z uśmiechem na ustach iść przez każdy kolejny dzień.. Dlatego warto poczytać również o pozytywnych rzeczach, które dzieją się w około nas.

1. Zbiór historii został przygotowany przez Jacoba Atkinsa, który miał już dość negatywnej energii, którą był przesycony rok 2017

Zaczynając od newsa, który ucieszy wszystkich fanów akwarystyki morskiej i nie tylko - naukowcy odnaleźli sposób, aby odnowić i rozmnożyć na nowo wiele gatunków koralowców tworzących Great Barrier Reef, czyli Wielką Rafę Koralową, która znajduje się wzdłuż północno-wschodnich wybrzeży Australii.

2. Amazon nie taki zły...

Kiedy prace nad nową siedzibą Amazonu będą ukończone, zostanie tam otworzone schronisko potrafiące pomieścić aż 200 bezdomnych. Brawo Amazon!

3. Pantera Śnieżna

Po wielu latach pantera śnieżna - gatunek, który był bardzo bliski wyginięcia - wreszcie została zdjęta z listy zwierząt krytycznie zagrożonych, co oznacza że jego populacja dzięki staraniom naukowców i obrońców środowiska może przetrwać jeszcze wiele lat!

4. Sytuacja w Afryce uległa polepszeniu

Przez wiele lat w krajach Afryki HIV/AIDS było główną przyczyną śmierci, ale dzięki rozwijającej się technice i medycynie oficjalnie nie zajmuje już pierwszego miejsca na tej liście.

5. Pszczółki

Populacja pszczół w tym ubiegłym roku powiększyła się aż o 27%! Naukowcom udało się również wynaleźć środek przeciwko szkodnikom, który nie zabija pszczół! To ogromny krok, bo wiemy, że gdyby nie pszczoły, to ludzie również nie mieliby szansy na przeżycie.

6. Recykling

Jedna z firm w Argentynie zaczęła produkcję butów ze starych opon samochodowych i zatrudnia tylko kobiety z wiejskich terenów, które dotychczas miały ogromne problemy z zatrudnieniem.

7. Lasy deszczowe

Starając się odbudować lasy deszczowe, stowarzyszenie zajmujące się ochroną środowiska postanowiło zasadzić 73 miliony drzew na przestrzeni następnych sześciu lat! A to nie wszystko, bo sam prezydent Nowej Zelandii dołożył się do tego i zaplanował zasadzić tam 100 milionów drzew już w przyszłym roku!

8. Sprawiedliwość

Mimo że tak się może nie wydawać, to ilość przestępstw w tym roku zmniejszyła się aż o 2,7%, co jest ogromnym krokiem naprzód do życia w bezpieczniejszym świecie.

9. Zatrudnianie dzieci...

Nielegalne zatrudnienie dzieci również dobiega końcowi, bo procent tych zdarzeń, porównując z rokiem 2000, zmniejszył się aż o połowę!

10. Alternatywa płacenia mandatu

W Kentucky jeśli dostanie się mandat za niepoprawne parkowanie można go uregulować przez przekazanie jedzenia w puszkach do banków żywności. W ten sposób na pewno lepiej spłacimy swój dług.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym