5 kwietnia 2020 (Niedziela)
C Baran
(21.03 - 19.04)
09.06.2017, 19:30

Jego kapryśna dziewczyna zażyczyła sobie pierścionek ze szmaragdem. Chociaż nieco ją oszukał, wykazał się niezwykłym sprytem...

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
52031
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Dobre wieści dla wszystkich tych, którzy chcieliby zaoszczędzić na pierścionku zaręczynowym – wystarczy odrobina determinacji i narzędzia, które łatwo znaleźć w każdym garażu, żeby zachwycić swoją drugą połowę luksusowo wyglądającym kamieniem.

Po tym, jak jego kapryśna dziewczyna dopraszała się pierścionka z dużym kamieniem szlachetnym, szukający oszczędności, mieszkający w Chinach chłopak zdecydował się zaryzykować i oszlifował kawałek szkła z butelki po piwie tak dokładnie, że jego partnerka uwierzyła, że to prawdziwy szmaragd

Udostępnione w sieci zdjęcia pokazują, jak powstawała jedyna w swoim rodzaju "biżuteria". Twórca błyskotki wykorzystał do jej stworzenia fragment szkła z odciętego dna od zielonej butelki, który następnie dokładnie oszlifował, nadając mu kształt charakterystyczny dla kamieni szlachetnych sprzedawanych przez jubilerów.

Zamocowany na pierścionku fałszywy szmaragd mógłby zmylić nawet najbardziej wprawione oko. Internauci nie szczędzą pochwał kierowanych w stronę utalentowanego Chińczyka. „To wygląda nawet lepiej niż prawdziwy diament”, brzmiał jeden z umieszczonych pod fotografiami komentarzy.

Niektóre źródła podają jednak, że sztuczny szmaragd to nic innego jak projekt wykonany w ramach zajęć na uczelni

Dziewczyna podająca się za koleżankę z klasy autora „butelkowego diamentu” twierdzi, że podrobiony kamień nie był oryginalnie przeznaczony dla jego dziewczyny, ale zrobił go w ramach zadanych ćwiczeń, gdyż chłopak chce faktycznie w przyszłości zostać jubilerem.

Niezależnie od motywacji kierujących twórcą sztucznego szmaragdu, zdjęcia przedstawiające proces powstawania tego niezwykle pięknego, chociaż i taniego świecidełka, zdążyły zaintrygować cały świat.  

„Może nie jest to drogocenny kamień, ale na pewno jest piękny”, napisał w komentarzu jeden z użytkowników sieci społecznościowych, oczarowany rezultatem pracy anonimowego Chińczyka. Jego ekscytację zielonym „diamentem z butelki” podzielają tysiące internautów

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym