1 czerwca 2020 (Poniedziałek)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
17.06.2017, 08:33

Jedyny na świecie Hotel ZERO gwiazdkowy

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
37983
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Jedyną "gwiazdą" jesteś Ty, tak brzmi hasło reklamowe tego hotelu. Przekształcony z atomowego bunkra z okresu Zimnej Wojny hotel zachęca brakiem okien, wspólnymi łazienkami oraz pokojami 14 osobowymi. 

W hotelu króluje więc pełen minimalizm i prostota. Hotel został zaprojektowany przez dwóch braci Patrika i Franka Riklin, którzy nadali mu chwytliwą nazwę „hotel zerogwiazdkowy". Ten niecodzienny hotel znajduje się w szwajcarskim mieście Teufen.

Do dyspozycji gości są dwa rodzaje pokoi. Luksusowe i tzw. pierwsza klasa. W pokoju luksusowym będziemy mieli do dyspozycji tradycyjne łóżka dwu i jednoosobowe pochodzące z nieczynnych już okolicznych hoteli. 

Pokoje w pierwszej klasie oferują piękne antyczne łóżka pochodzące z „odzysku” z prywatnych domów. Wszystkie łóżka mają wymienione materace na nowe. Za dobę będziemy musieli zapłacić odpowiednio około 83 PLN oraz około 68 PLN za pokój w pierwszej klasie. 

Jeśli żadne z wyżej wymienionych pokoi nie do końca nam się podoba, zawsze możemy spędzić noc w pokoju standardowym za niecałe 30 PLN. Te pokoje dostępne są jedynie dla zorganizowanych grup. 

Przed wejściem do hotelu wisi tabliczka, na której widnieje napis: „Zero to nowa siódemka”. Miejmy nadzieję, że szczęśliwa. Jedno jest pewne, to najbezpieczniejszy hotel na świecie.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym