31 marca 2020 (Wtorek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
14.09.2017, 10:49

Jednego dnia bezdomny, a drugiego pracuje na ogromnym stadionie piłkarskim. Jak to się stało?

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
2643
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Zdarzenie miało miejsce ponad rok temu i było o nim bardzo głośno w mediach. Klub Real Sociedad zaoferował pewnemu mężczyźnie, który zazwyczaj spał pod stadionem, pracę, która zmieniła jego życie. Ruben był bezdomny, a teraz nie tylko ma dach nad głową, ale jeszcze pracę i karnet na mecze.

W październiku 2016 Real Sociedad zatrudnił bezdomnego Rubena, który wcześniej ze swoim psem o imieniu Mundo spędzał całe dnie i noce pod bramą stadionu. Na początku otrzymał umowę na dwie miesiące z możliwością przedłużenia. Nie zmarnował szansy na obrót wydarzeń w swoim życiu. Nadal jest pracownikiem klubu, teraz jest pomocnikiem osoby, która zajmuje się nawierzchnią na stadionie i wykonuje prace konserwatorskie. Ma mieszkanie, dzięki któremu nie tylko on sam może mieć spokój ducha, ale także jego czworonożny pupil.

Ruben nie ma teraz na co narzekać w życiu, mówi tylko, że chciałby, aby każdy kiedyś otrzymał taką szansę, „Miałem szczęście, bo Jokin Aperribay (prezes klubu) znał moją historię, ale jest wielu ludzi, którzy również potrzebują pomocy. Nie chodzi mi tylko o ubrania ani jedzenia, ale również gesty, uśmiech i wsparcie. Jest wielu potrzebujących, którzy czują się opuszczeni i nie widzą dla siebie nadziei w tej sytuacji, a szansa jest tym, czego potrzebują” powiedział prosto z serca. Ruben radzi sobie dobrze w relacjach międzyludzkich, nawet jako bezdomny zyskał taką sympatię, że ludzie przynosili mu kawę, posiłki i ubrania z własnej woli, nigdy też sam nie prosił o pieniądze, a od alkoholu i narkotyków trzymał się z daleka.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym